in

AYAK TOPUKLARIMIZI YUMUŞATMAK İÇİN ASPİRİNLİ VAZALİN KARIŞIMI

 

Ayaklarımızın alt topuklarında oluşan çatlaklar hem bir sağlık problemidir hem de topluma girdiğimizde çok kötü görünmektedir. Hatta zaman zaman bu çatlakları gizlemek için yaz aylarında bile çorap giymemize neden olmaktadır. Ayaklarınızın çatlaklarını gizlemeden kurtulmanın yönleri ise çok basit yöntemler uygulanabilmektedir. Ayaklarınız yumuşacık olduktan sonra bir toplulukta çorapsız şekilde oturabilirsiniz.

 

topuklari-yumusatmak-icin

Vazelin ve aspirin yöntemiyle topuklarınızda oluşan çatlaklardan kurtulun

Birçok bayanın sorun haline gelene ayak topuklarında oluşan çatlaklar ve sertleşmeler rahatsız olup çeşitli yöntemlere başvurabilirler. Ayaklarımızda ve topuklarımızda oluşan sertleşmelere kurumalara ne gibi çarelere başvurabiliriz kısa bir seanstan sonra belirli uygulamalardan sonra ayaklarınızın yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem için pahalı bir ürün kullanmanıza gerek duyulmamaktadır. Çok ucuz yöntemle düzenli kullandığınız taktirde ayaklarınızdaki değişimi sizde fark edeceksiniz.

Bir bakalım malzeme listemizde neler var

-bir miktar vazelin

-bir tane aspirin

-bir çift pamuklu çorap

Bu malzemeleri kullanarak yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.

Hazırlanışı

Bir kabın içerisine bir adet aspirin konularak iyice toz olana kadar ezilir. Bu toz haline getirdiğimiz aspirini bir miktar vazelini de ekleyerek karıştırıp ayaklarınıza ve topuklarınıza masaj yaparak iyice sürün. Ardından pamuklu çoraplarınızı ayağınıza giyin. ve uyuyarak bir gece bekletin. Bu işlemi yaptıktan sonra bakacaksınız ayaklarınız ve topuklarınız yumuşacık olmuş. Bu yöntemi devamlı tekrar edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Topuk dikenine limon kabuğu!

PORTAKAL KABUĞUYLA YAPILAN CİLT MASKESİ