in

Topuk dikenine limon kabuğu!

 

Topuklarda oluşan ve nedeni olarak çok fazla ayakta kalmanın öne sürüldüğü topuk dikeni bir anda hayatımızı bir kâbusa dönüştürebilmektedir. Tıbbi tedavi yöntemi olarak çok fazla ve hızlı etkiye sahip ilaçlar bulunmamakla birlikte. Uzun süre topallayarak yürümemize ve her defasında ayağımızın üzerine bastığımız anlarda şiddetli ağrı çekmemize neden olmaktadır. Topuk dikeni olmadan en başta ortopedik ayakkabı kullanımı ve çok fazla aya üzerinde kalmamak gerekmektedir.

topuk-dikenine-limon-kabugu

Topuk dikeni rahatsızlığına yakalandıysanız ve sizlerde bu farklı rahatsızlığa ilişkin tıbbi bakımdan bir ilaç bulamadıysanız sorunun en özel tedavisini limon kabuğunda bulabileceğiniz söyleyebiliriz.

Topuk dikenine limon kabuğu! Adeta mucizevi bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Doğru şekilde uygulandığında sizlerde topuklarda oluşan topuk dikeni rahatsızlığından kurtulabilirsiniz.

Topuk dikenine limon kabuğu nasıl uygulanır?

Öncelikle 1 adet limonun kabuklarını soyarak işe başlayın. Ardından limonun beyaz kısmına bıçakla çizikler atın. Daha sonra tamda topuk dikeni olan bölgeye yerleştirin ve streç film kullanarak sıkıca sarın.

3 gün boyunca bu şekilde bekletin Ardından topuk dikeninin ev ağrının ortadan yok olduğunu göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Uçuklarla Baş Etmenin Yolları Nelerdir?

AYAK TOPUKLARIMIZI YUMUŞATMAK İÇİN ASPİRİNLİ VAZALİN KARIŞIMI