in

Yosun Maskesi İle Mucizevi Cilt Yenileme

 

Yosun Maskesi İle Mucizevi Cilt Yenileme

Yosun maskesi; içerdiği birçok minerallerle cildin sayısız ihtiyacına olumlu cevap veren ve her yaş grubu için kullanıma uygun olan çok faydalı bir cilt güzelleştirme yöntemidir.

Yosun Maskesinin Hazırlanışı

Bu kuvvetli iksiri elde etmek için; 2 yemek kaşığı toz yosun, 3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, mutfak önlüğü ve karıştırma kabını bir arada temin etmek yeterli olacaktır. Maske hazırlanırken; belirtilen  ölçülerde ki toz yosun ve sızma zeytinyağı yavaş yavaş karıştırılır. Homojen bir kıvam elde edildiğinde maske hazır olmuş demektir. Maske cilde sürüldükten sonra kuruyana kadar bekletilir. Kuruyan maske ile bol soğuk su ile güzelce durulanır.

 

 

Yosun Maskesi Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yosun maskesi öncelik olarak temizlenmiş cilde uygulanması gerekir. Hatta maske uygulanmadan önce ciltte nemlendirici bile olmamalıdır. Maske yapmadan bir gün önce ise peeling uygulanması maskenin etkisini artırmaya yardımcı olur.

Maskenin çok çabuk kuruyup uygulanamaz bir kıvama gelmemesi için vakit kaybı olmadan direk yüze uygulanması gerekir. Maske, boyun bölgesine de mutlaka uygulanması gerekirken, göz ve dudak çevresine kesinlikle uygulanmamalıdır.Cilde uygulanması esnasında ise, aşağıdan yukarıya doğru hareketler yapılmalıdır. Bu hareketler, maskenin kuruma özelliğinden dolayı sıkılaştırıcı bir masaj etkisi yaratacaktır.

Yosun maskesini cildin görünmeyeceği kalınlıkta sürmek yeterli olmakla birlikte çok kalın sürmemeye özen göstermek gereklidir. Maskeden artan bir miktar olduğunda, tekrar kullanılamayacağı için ziyan olmaması adına artan maske ellere uygulanabilir. Son olarak yosun maskesin de kullanılan toz yosun soğuk ve kapalı  bir yerde saklanmalıdır.

Yosun Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Yosun maskesi antioksidan özelliğe sahip olduğundan cildi toksinlerden arındırır. Yüksek oranda E Vitamini içerdiği için yaşlanmanın etkisiyle ciltte kuruma ve buna bağlı meydana gelen sarkmaları tedavi eder. Çatlak ve selülit tedavilerinde de oldukça etkilidir. Hücrelerin iyi beslenmesi ve yenilenmesine yardımcı olur.

Maskenin uygulanacağı cilt çok yağlı ise,haftada bir; aşırı kuru bir cilt ise 15 günde bir ve karma bir cilt ise 10 günde bir uygulanmalıdır.Yosun maskesinin akşam saatlerinde yapılması ise daha uygundur. Böylece beslenmiş ve yenilenmiş bir cilt dokusuyla uyuyup, yeni hücre oluşumu desteklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ayak Şişmelerine İyi Gelen Yöntemler

Karanfil Kürü İle Saç Bakım Yöntemleri