in

VENTİLAR 10 mg FİLM TABLET

 

ALERJİK NEZLEYİ TEDAVİ ETMEK İÇİN ; VENTİLAR 10 mg FİLM TABLET

Alerjik nezle, hem mevsimsel hem de tüm yıl sürebilen,alerjik yatkınlığı olan kişilerde daha sık görülen bir hastalıktır.Kişinin yaşam kalitesini son derece olumsuz etkileyen alerjik nezle,daha dikkatli,özenli ve kuralları olması gereken bir hayat tarzını ister istemez zorunlu kılar. Alerjik nezle hastalarının şikayetleri burun tıkanıklığı,burunda kaşıntı,akıntı ve geniz akıntısıdır.Bu belirtilerin dışında sabahları kalkmakta zorlanma,araba kullanırken uykunun gelmesi,sırt ağrıları,yorgunluk ve kendini yaşlı gibi hissetme de belirtiler arasında sayılabilir.

 

 

Alerjik nezle sadece ilkbahar ve yazın mevsimsel olarak ya da tüm yıl boyunca devam eden alerjik nezle olarak sınıflandırılır.Alerjik nezlenin koruyucu tedavisinde hastalar yün battaniye,yorgan,kuş tüyü yastık kullanmamalı,pamuk kullanmalı;deodorant,parfüm,çamaşır suyu ve deterjanlardan uzak durmalı bol su içmelidir.Diğer tedavi yöntemi ise Ventilar 10 mg Film Tablet gibi ilaç tedavisi yöntemini uygulamaktır.

VENTİLAR 10 mg FİLM TABLET NEDİR VE NE İŞE YARAR?

Ventilar Tablet; polen gibi alerjen maddelerin vücuda girmesiyle salgılanan kimyasalları engelleyen bir ilaçtır. Salgılanan kimyasallar engellenmedikleri taktirde akciğerlerde şişlik ve astımla sonuçlanacak durumlara sebep olurlar.Yetişkinlerde,15 yaş ve üzeri çocuklarda inatçı astımın tedavisinde ve yine bu yaş gurubu hastalarda mevsimsel alerjik nezle ve yıl boyu devam eden alerjik  nezle belirtilerinin( burun akıntısı,tıkanması,kaşınması ve hapşırık gibi) giderilmesi için kullanılmaktadır.

VENTİLAR TABLET KULLANIMINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR NELERDİR?

Ventilar, eğer kişide astım hastalığı varsa ya da astım aspirin alındığında kötüleşiyorsa asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan uzak durmak gerekir.Ayrıca olası bir astım atağında kısa süreli iyileşme sağlamak amacıyla alınmamalıdır.Kullanılan farklı ilaçlar bulunuyorsa doktora;reçeteli,reçetesiz alınan ya da bitkisel katkılar da dahil kullanılan tüm ilaçlar mutlaka bildirilmelidir. Çünkü bazı ilaçlar Ventilar’ın etki mekanizmasını değiştirebilir veya Ventilar diğer ilaçların etki mekanizmasını değiştirebilir.Ventilar doktor reçetelediği sürece günde 1 defa sadece ağızdan alınmalı ,çiğnemeden bol su ile yutulmalıdır.Hamilelik ve emzirme dönemlerinde ise doktora danışmadan kullanılmaması daha uygun olur.

VENTİLAR 10 mg TABLET’İN OLASI YAN ETKİLERİ NELERDİR?

İlaç kullanılırken;  baş dönmesi,mide karın ve baş ağrısı,mide yanması,susama,yorgunluk,huzursuzluk,deride döküntü ve ödem gibi  çoğu zaman acil müdahale gerektirebilecek olası yan etkileri yaşatabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ceviz Kabuğu Faydaları Nelerdir Neye İyi Gelir

LOSEFAR 500 mg KAPSÜL