in

LOSEFAR 500 mg KAPSÜL

 

BADEMCİK İLTİHABI TEDAVİSİNDE ETKİLİ ANTİBİYOTİK; LOSEFAR 500 mg KAPSÜL

Bademcik iltihabı tedavi edilmediğinde ciddi bir boğaz enfeksiyonuna dönüşebilen,özellikle çocuklarda görülen bir hastalıktır.Ağız yoluyla vücuda giren mikroplar bademciklerde birikerek burada iltihap ve apse oluşmasına sebep olur.Bademcik iltihabını kendisini boğaz ağrısı,yutkunmakta zorlanma,halsizlik,ateş,ağız kokusu,boğaza bir şey takılma hissi ve ses  değişimi ile kendini belli eder.İltihap,basit bir fiziki muayene ile teşhis edildikten sonra hastalara en sık uygulanan tedavi yöntemi ise,mikropları kırmak için antibiyotik ilaç tedavisi olmaktadır. Losefar 500 mg Kapsül’de bu tedaviye yönelik tavsiye edilen bir antibiyotik olma niteliğini taşır.

LOSEFAR KAPSÜL NEDİR VE NE AMAÇLA KULLANILIR?

Losefar; beyaz ya da sarımsı beyaz toz içeren turkuaz renkli ve etken maddesi sefaklor olan sert jelatin kapsüldür.Vücutta ki bakterilerle savaşarak birçok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir.Üst solunum yolu (bademcik iltihabı,sinüzit,faranjit,orta kulak iltihabı gibi) enfeksiyonları; alt idrar yolu (idrar kesesi iltihabı) enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

LOSEFAR KAPSÜL’ÜN KULLANIMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

Her ilaçta olduğu gibi eğer ilacın etken maddesine karşı bir alerji durumu mevcutsa ilaç asla kullanılmamalıdır.Bu ilaç soğuk algınlığı ya da grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmez.İlacın kullanımından önce veya sonraki 1 saat içerisinde antiasit ilaç kullanmaktan kaçınmak gereklidir.Çünkü antiasitle birlikte alındığında ilacın sağlayacağı etki azalır.

 

 

Eğer herhangi bir böbrek hastalığı ya da bağırsak problemi varsa,ilaç kullanılmadan önce doktora konu hakkında mutlaka bilgi verilmelidir.Tedavi esnasında hasta kendini iyi hissetse bile doktorun önerdiği süre boyunca ilaç kullanılmalıdır. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de hastalıkta iyileşme görülebilir ve bu durum hemen iyileştim yanılgısına sokabilir. Losefar, 16 yaşından küçük çocuklarda,hamile ve emziren annelerde tavsiye edilmemektedir.

LOSEFAR KAPSÜL’ÜN OLASI YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Vücutta karıncalanma,kuvvetsizlik,yorgun düşme,bayılma,nefes almada zorluk,deride kaşıntı ve kızarıklık ilaç kullanımı esansında karşılaşılabilecek ciddi yan etkilerdir ve mutlaka doktor gözetimi gerektirir.Şiddetli,kanlı veya inatçı olabilen sümüklü ishal,deri  ve gözlerde sarılık,idrar miktarında azalma  ve kaslarda sertleşme de acil tıbbi müdahale gerektirebilecek olan olası yan etkiler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

VENTİLAR 10 mg FİLM TABLET

KOAH HASTALIĞINDA BİTKİSEL TEDAVİ; TERE KÜRÜ