in

KOAH HASTALIĞINDA BİTKİSEL TEDAVİ; TERE KÜRÜ

 

KOAH HASTALIĞINDA BİTKİSEL TEDAVİ; TERE KÜRÜ

KOAH, sürekli olan tıkanıklık oluşturarak akciğerleri etkileyen ve tedavi edilmezse ölümle sonuçlanabilen bir hastalıktır.Hastalığın başlıca nedeni ise,etkin bir şekilde sigara kullanmak ve bırakamamaktır.Öksürük,balgam çıkarma,nefes darlığı,göğüste tıkanma ve kan tükürme KOAH hastalığının belirtileri arasında sayılabilir.Dünya Sağlık Örgütü,tüm dünyada KOAH ’ın en önemli 4. Ölüm nedeni olduğunu saptamıştır.

Bu hastalığın tedavisinde iki amaç yatmaktadır.İlki hastalığın bulgularını düzeltmek ya da azaltmak,bir diğeri de hastalığın ilerlemesini yavaşlatmaktır.Günümüzde bu ağır hastalığı ortadan kaldıracak,tamamen düzeltebilecek bir tedavi yöntemi yoktur.Ancak hem düzenli doktor kontrolleriyle hem de kolay uygulanabilecek bitkisel tedavi seçenekleriyle hastalığa dur demek gayet mümkündür.

 

 

TERE KÜRÜ NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

Tere bitkisi; KOAH,akciğer kanseri hastaları ve sigara içenlerin akciğerlerini temizleyerek rahat nefes almalarını sağlayacak bir mucizedir.Tere;  başlı başına iştah açar,hazmı kolaylaştırır,kandaki şeker miktarını düşürür,kansızlığı giderir,böbrekleri ve idrar yollarını temizler,güç verir ve halsizliğe birebirdir.Dünyanın en eski ve en ünlü hekimlerinden Hipokrat’ın kanı zehirlenen hastalarını tere yedirerek tedavi ettiği bilinir.Bu nedenle tüm eserlerinde tere bitkisinden şifa olarak söz etmiş ve birçok hastalığın dermanı olarak övmüştür.

Akciğerleri temizleyen formül olan tere kürünü gerek KOAH’sı  olanlar gerekse anfizemi olanlar veyahut sigara içen herkesin tüketmesi gerekir. Tere kürü her ay düzenli olarak 4-5 gün uygulanır.Ayın 1’i,2’si,3’ü ve 4’ünde günde bir bağ tere tüketilir.Bir bağ  terenin yarısı öğleden önce diğer yarısı da öğleden sonra tüketilir.Kür; 1 ayda 5 gün üst üste ara vermeden yapılır,kür bittikten sonra ise diğer aya kadar bir daha yapılmaz.Kürün amacına ulaşıp faydalı olabilmesi için,tere yenilirken sade olarak tüketilmelidir. Salatalara katarak yemek veya üzerine limon sıkarak tüketmek doğru olmaz. Kullanılan tere bitkisinin de yapraklarının sararmamış,yeşil ve temiz olmasına özen göstermek zorunludur. Çünkü tere bitkisi, yaprakları sarardığı zaman zehirli maddeler üretir.

Formül uygulamaya başlandıktan sonraki 2. veya 3. Günde hastalar akciğerlerde  balgam sökmeye başlayacak ve nefesleri açılacaktır.Akciğer kanseri hastalarının, özellikle hastalığın solunum yetmezliğine neden olduğu aşamada tere tüketmeleri çok faydalı olacaktır.

Ayrıca belirtilmelidir ki bu kür idrar söktürücü özelliğe de sahiptir.Bu sebeple kür uygulanırken idrara çıkıldığında hafif yanma hissedilmesi doğal karşılanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

LOSEFAR 500 mg KAPSÜL

MANİK DEPRESİF BOZUKLUK TEDAVİSİ İÇİN; ZOLAPİNE 10 mg TABLET