in

Uyku sorunu çekenler İçin Misol

MİSOL

Misol doğal halde bulunan bir yüzü çentikli ve beyaz bir film ile kaplanmış olan tablet şeklinde bir ilaçtır. Her tabletin içerisinde Etkin madde olarak bulunan 50 miligram sertraline eşkiya oranda HCI içerir. 28 tabletlik şekilde Kullanıma sunulmaktadır. Seçici serotonin inhibitörleri adı verilen yani ruhsal çöküntü depresyon olarak da adlandırılan takıntılı davranışlar karşılığında Hastalara verilen ilaç grubunun içerisinde yer almaktadır. Duygusal çöküntü sıra depresyon olarak adlandırılan hastalıklarda, saplantılı takıntılı bozukluk yani obsesif kompulsif bozukluğun da panik atak hastalıklarında yaşanmış olan bir travma sonrasında en çok tercih edilen ilaçlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Misol ilacı uyku ilacı değildir ya da sakinleştirici olarak kullanılamaz Doktor hastalığı tedavi etmek için ilacın uygun olduğuna karar verildiği takdirde kullanılması gerekir. Depresyon klinik belirtileri olan bir farklılık olarak bilinmektedir kişi kendisini sürekli üzgün ya da ağlamaklı olarak hissediyorsa uyku düzeninde problemler ortaya çıkıyorsa ve hayattan keyif alamıyor olsa bu durumlarda Misol ilacı Kendinizi çok daha iyi hissetmek için size yardımcı olabilir.

Obsesif kompulsif bozukluk

Kaygı ile alakalı olan bir hastalıktır ve sürekli olarak sabit fikirleriniz dan kaynaklanan birbirini tekrarlayan takıntılı davranışların ortaya çıkmasıyla oluşur. Bu hastalık nedeniyle kişi kendini sürekli rahatsız hissedebilir ve ortaya çıkan kurumlar Hayat düzenini tamamen alt üst edebilir Bu tarz durumlarda Misol hastalara yardımcı olabilir. Hayat hangi sebeple Bu ilacı kullandığınızı tam olarak değiştiremiyorsanız doktorunuza tanışmamız gerekiyor.

Misol nasıl kullanılır?

Misol ilacı ile beraber tedavinizin ne kadar süre devam etmesi gerektiğini ve hangi doz oranın da günde kaç tablet almanız gerektiğini size belirtir her zaman için doktorların tavsiyesine uyarak kullanmak gerekir. Eğer ki Misol ilacı almak konusunda tam olarak emin değilseniz mutlaka bir hekime danışmanız gerekiyor. Hastalıkların tedavisinde genellikle günde sabah ve akşamları bir defa alınmak üzere 25 ve 50 miligramlık bir doz oranıyla tedaviye başlanmaktadır.

Kendimizi sürekli uyku ve hissediyorsanız ilacınızı akşam yatmadan önce almanız gerekmektedir. Misol ilacını sabah ve akşam aç ya da tok karnına tüketebilirsiniz günün aynı saatinde sürekli olarak tüketmiş olmanız önem taşımaktadır. Bütün bir bardak su ile beraber yuttuktan sonra peşine bol miktarda su içmeniz daha çabuk tesir etmesini sağlayacaktır. Tabletler kesinlikle çiğnenmeli veya ezilmemesi gerekiyor. Misol doktor tavsiyesi nin doğrultusunda kullanılmalı ve kullanım süresi bittikten sonra mutlaka tedavi tamamlanmalı ilaç bırakılmalıdır. Tedavi sürecinden önce ilacı kullanmayı bırakırsanız tekrarlama riski ortaya çıkacağı için doktorunuzun söylediği zaman da bırakın

Bütün ilaçlarda olduğu gibi iyi sor içerisinde bulundurduğu bazı maddelerden ötürü duyarlı kişilerde yan etkiye sebep verebilir. Eğer aşağıda belirtilen yan etkilerden herhangi bir tanesi Siz de ortaya çıktıysa doktora başvurmanızı tavsiye ediyorum.

 

 

 

Genelde kendiliğinden geçen el ve yüz bölgesindeki dantele benzeyen kızarıklıklar aşırı duyarlılık durumu. Ali ve aşırı duyarlılık reaksiyonları ile beraber ağız bölgesinde özellikle göz kapaklarının altında ve ayaklarda şişme gerçekleşiyorsa ilacı bırakmamız gerekiyor.

Huzursuzluk zihin karışıklığı ishal aşırı yüksek ateş Yüksek tansiyon ve de aşırı terleme ya da kalp ritminde bir bozukluk olduğunu hissediyorsanız ilacıdır durmanızı tavsiye ederiz. Her İlaçta olduğu gibi Misol ilacı içinde yan etkilerin oluşabilmesi oldukça normaldir. Bu nedenlerden ötürü yalnızca doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir. Oluşabilecek Yan Etkiler için hızlı bir şekilde en yakın eczane ya da acil servise giderek bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ayak tırnakları neden sararır?

Ayak tırnakları neden sararır?

Siyah Noktaları Yok Edecek Ev Yapımı 7 Basit Maske

Siyah Noktaları Yok Edecek Ev Yapımı 7 Basit Maske