in

Sivex Losyon Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Sivex Losyon

Sivex Losyon Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Sivex losyon, deri üzerine uygulanan jel sıvı şeklinde bir ilaçtır. Deri üzerinde oluşmuş olan akne ve iltihaplı aknelerin giderilmesi ve tedavisinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Sivex losyon içerisinde antibakteriyel bir madde içermektedir. Bundan dolayı iltihaplı aknelerin tedavisinde çok etkilidir. Şeffaf renkteki bu ilacın kutusunun geniş yuvarlak bir yapıya sahip olduğundan akneli bölgeye uygulanması oldukça kolaydır. Sivex losyon akne oluşumuna neden olan bakteri ya da mikropların öldürülmesinde ve tedavi edilmesinde oldukça etkilidir. Sivex losyon yüzeysel deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan önemli antibiyotik merhemlerdendir. Sivex losyon sivilce ve yüzeysel enfeksiyonları kısa sürede tedavi eder ve yok ederek yeniden oluşmalarını engeller. Size kısa sürede pürüzsüz bir cilt elde etmenizi sağlar. Sivex losyon hem yüz hem de vücudunuzun herhangi bir bölgesinde oluşan sivilceler için kullanabilirsiniz.

 

 

Sivex Losyon Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sivex losyonun üretiminde kullanılan etken maddelere alerjisi olan bireyler kesinlikle bu ilacı kullanmamalıdır.

Astım ve böbrek yetmezliğine sahip olan hastalar Sivex losyonu ciltlerine sürmemelidir.

Sivex losyon göz ve ağız içi ile temasından kaçınılmalıdır. Böyle bir durum olduğunda ise bol su ile yıkanmalıdır.

Sivex losyonu kullandığınızda güneş ışınlarından ve solaryum ışınlarından uzak durmalısınız.

Sivex losyonun içerisindeki maddelerden dolayı kıyafetlerinizde beyazlaşmalar olabilir. Bundan dolayı kıyafetlerinize değdirmemeye çalışmalısınız.

Sivex losyon uzun süren tedavilerde ciltte hassasiyetler oluşabilir. Örneğin dökülmeler, kızarmalar vb.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu

Sivex losyon cilt üzerine uygulanır. Yüzeysel olarak kullanılır. Sivex losyon sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez akneli ya da enfeksiyonlu yüzey üzerine sürülerek uygulanır. Sivex losyonu kullanmadan önce sivilceli olan bölgeyi alkali olmayan sabun ya da temizleme jelleri ile güzelce yıkanmalı ve iyice kurulanmalıdır. Temizleme işleminden sonra sadece akneli ya da enfeksiyonlu bölge üzerinden temiz yani aknesiz bölgeye gelmeyecek şekilde akne üzerine sürülmelidir.

Sivex Losyonun Olası Yan Etkileri

Kaşıntı, deri üzerinde oluşabilecek kızarıklıklar, kabarma, kuruluk, deri üzerinde dökülmeler, cilt üzerinde yanma hissi vb. yan etkiler oluşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

SİLVERDİN HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

TRANKO-BUSKAS NE İÇİN KULLANILIR?