in

Siğillerden Kurtulmanın Doğal Yolları

 

Siğil sorununa çözüm arayanlar için bu yazımızda siğillere doğal çözüm konusunu ele alacağız. Siğiller ellerde, ayaklarda, yüzde ve genital bölgede meydana gelen ve görüntüsüyle bizi rahatsız eden oluşumlardır. Genital siğiller için uzmanınızdan görüş alabilirsiniz. Vücudumuzun diğer bölgeleri için sizlere bazı çözümler önermeye karar verdir. Doğanın bize sunduğu mucizelerle siğil nasıl geçer sorusuna cevap vermeye çalışalım:

sigil

  • Siğillerin size ve çevrenizdekilere bulaşabildiğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Açıktaki siğiller kullandığımız eşyalarla bedenimize veya etrafımızdaki diğer kişilere bulaşabilir. Siğilleri kapatmak alabileceğimiz ilk önlemdir. Biz ise burada siğilleri kapatırken bir de siğilin yok olmasını sağlayacak bir yöntem önereceğiz. Doğal elma sirkesini temin ettikten sonra bir kulak çubuğu ile siğilin üstüne sürelim ve bantla kapatalım. Daha sonra yeni bant takarken bunu tekrar edelim. İşlemimiz siğil tamamen giderilene kadar devam edecektir.
  • Doğal olarak aldığımız sarımsağı kesip hiç bekletmeden siğil üstüne sürebiliriz. Sarımsağın siğil virüsüyle mücadele etmesi için sürdüğümüz bölgeyi bantla kapatmamız gerekiyor.

Siğillerle mücadeleye geçmeden önce siğil nedir sorusunun cevabını verelim. Siğiller virüs kaynaklı rahatsızlıklardır. Siğiller görünüş olarak kötü olsa da geneli zararsızdır. Siğiller konusunda dikkat etmeniz gereken bulaşıcı olabilmesi ve dokunduğunuz yerle yayılabilmesidir. Siğillere çözüm arayan siz sevgili okuyucularımıza siğiller nasıl geçer konusunda bilgi verelim:

 

 

  • Siğiller bir cilt rahatsızlığıdır ve tedavisinde cilde yönelik yöntemler uygulanır.
  • Siğil ilaçları solüsyon şeklinde hazır olarak satılmaktadır. Önce bu tür ilaçları doktorunuza yazdırabilirsiniz.
  • Operasyon gerektiren siğiller için yakma ve dondurma işlemleri uygulanır.
  • Dileyen hastalar siğil için lazer tedavisi alabilirler.
  • Siğil bir virüs rahatsızlığı olduğu için kendinize iyi bakmanız gerekmektedir. Siğil tedavisi ile birlikte bağışıklık güçlendirici bir tedavi alabilirsiniz.
  • Siğiller kişiye ve ortama göre bir kerede yok edilebilirken, bazıları için tekrar eden siğiller söz konusu olabilmektedir.
  • Bitkisel olarak doktorunuza danışarak kullanacağınız şeylerin başında çay ağacı gelir. Mikrop kırıcı özelliğe sahip çay ağacı yağı ile siğilli bölgelere hafif miktarda uygulama yapılabilmektedir.
  • Bir diğer bitki sarımsaktır. Sarımsaklar ortadan kesilip cilde sürülebilir, kalan parçalar bantlandıktan sonra bir gece bekletilebilir.

Siğil dondurmaya yarayan bir üründen baysettiğimiz  Wartner Siğil Dondurucu makalemizi okuyabilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Limon Ten Rengi Açar Mı , Uygulayanlar

Lohusa Sendromu Belirtileri ve Tedavisi