in

Limon Ten Rengi Açar Mı , Uygulayanlar

Ten ve Cilt rengini beğenmeyenler ve açmak isteyenler Limon ve yağı kullanarak ten renginin açılabileceğini belirtiyorlar.Yüze sürülen limon ten rengini açar diye bir bilgi ile birlikte limon yağı da etkili bir formül olarak belirtiliyor.

Cilt rengini açmak ve hayalinizdeki görüntüye kavuşmak artık çok daha kolay olabilir. Bazı doğal yöntemlerle ten rengi açma işlemi yaparak daha açık tenli görünebilirsiniz. Cilt rengini açma yöntemlerini izlediğinizde ten rengini oluşturan pigment hücrelerinin koyuluğu giderilebilir. Cildinizin renginin koyu olmasında güneşin olduğu kadar çevresel faktörler ve kozmetik ürünler etkili olabilmektedir. Genetik faktörleri saymazsak cilt renginizi eski haline getirmek veya açmak için doğal yöntemleri kullanabilirsiniz:

dogal-cilt-rengi-acma

  • C vitamini içeren meyvelerin cildi açma için kullanıldığını biliyoruz. Ten rengini açan kozmetik asitler yerine bu doğal asitleri içeren portakal, limon gibi doğal yolları deneyebilirsiniz. Limonu kesebilir veya suyunu sıkabilirsiniz. Daha sonra bu suyu cildinizin beyazlık istediğiniz bölgelerine pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Yaklaşık yarım saat sonra suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz.
  • Limonu dilerseniz maske haline getirerek kullanabilirsiniz. Cildinizi kurutmadan beyazlatmak isteyenler bal ve zeytinyağı içine bir – iki çay kaşığı limon ekleyerek karıştırabilir ve maske olarak kullanabilirler.
  • Yarım bardak pirinci ılık suyla veya sütle karıştırıp macun haline getirebilir, yine bu karışımdan maske olarak istifade edebilirsiniz.

Yukarıda ki maddelerde de belirtildiği gibi cilt beyazlatma ürünlerininde yapımında C vitamini içeren gıdalar kullanılıyor.Limonun da cilt ve ten rengi açmasında etkili olduğu söylenmektedir.Limon ten rengini açar mı ? sorusunu uygulayanlar kaşılaştıkları sonuçları bize yorum olarak yazabilirler.
Ayrıca Arnavut Kremi de cilt rengini açmak için kullanılan yollardan birisidir.Bu nedenle sitemiz de daha önce Evde Arnavut Kremi Yapımı makalemizi yayınladık dilerseniz okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Doğal Bir Makyaj Yapmanın Tüm İncelikleri

Siğillerden Kurtulmanın Doğal Yolları