in

Şeker hastalığından Kurtulmak için doğal yöntemler

ŞEKER HASTALIĞI İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Çağımızın kalıtsal hastalıklarından biri haline gelen diyabet yeni doğan bebeklerden itibaren karşımıza çıkmaktadır. Kalıtsal olarak çocuğa aktarılan diyabet hastalığı çocuğun sosyal yaşamına olumsuz etkilediği gibi sağlık problemi doğumdan itibaren hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle gebelikte gebelikten önce ve her zaman kendi sağlığınız başta olmak üzere çocuğumuzun sağlığı için de sizler şeker hastalığı için doğal yöntemler ile mücadelenizi gerçekleştiren ve taşıyıcısı olsanız dahi bu hastalığın kalıtsal olarak bebeğinize aktarılmasını engelleyebilirsiniz.

Son dönemde en çok karşılaştığımız genetik hastalıklardan bir tanesi de şeker hastalığıdır. Diyabet bazı kanser türleri tansiyon gibi birçok rahatsızlık genetik faktörlerle anneden çocuğa taşınmasıdır. Özellikle son dönemde popülaritesi artan şeker hastalığı çok küçük yaşlarda çocuklarda meydana gelmektedir. Şeker hastalığı için doğal yöntemler uygulamak veya şeker hastası olmasanız dahi bu gibi durum söz konusu olmadan önleminizi almak doğal yöntemlerle mümkündür. Şeker hastalığı genellikle kalıtsal yöntemlerle kişide oluşan bir hastalık olduğu için tedavi edilmediği veya ilaçları düzenli şekilde alınmadığı sürece hayatınızı oldukça kötü etkileyebilir. Şişmanlık aşırı zayıflık şişkinlik körleşme gibi sebepler şeker hastalığında ortaya çıkan en önemli etmenlerdir. Şeker hastalığı için doğal yöntemler bulunmaktadır Bu yöntemlerden bazıları bitkisel tedavi yolları Iğdır Doktor kontrolünde kullanılan Bazı ilaçlar ile birlikte şifalı faydalı bitkilerinde kullanılması şeker hastalığının etkilerinden hızlıca kurtla bilmenizi sağlamaktadır.

 

 

Şeker hastalığı için doğal yöntemler arasında çörek otu bulunmaktadır. Bitkisel yöntemlerden biri olan bu yöntem şeker hastalığına fayda sağlar ve İslam dininde Peygamberimizin söylemiş olduğu çörekotu rivayeti de çörek otunun oldukça faydalı bir besin olduğunu kanıtlamaktadır.

Karadut yaprağının önceden kaynatılmış olan suyun içerisinde koyarak bekletmek ve yemeklerden önce içmek şekeri düşünmektedir. Şeker hastalığını ortadan kaldırmaktadır şeker hastalığı için doğal yöntemler arasında yaban mersini de yerini almaktadır. Yaban mersini meyvesi ve yaprakları bu hastalığa karşı kullanılabilir. Bir çorba kaşığı yaban mersini yaprağını iki bardak suda bir müddet kaynatmak ve yemekten önce 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde içmek diyabet sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Şeker hastalığı için doğal yöntemler arasında kuşburnu çayı, yulaf unu, keten tohumu, karahindiba, yer elması, salatalık, okaliptüs, taze fasulye, enginar, ıspanak gibi bitkiler oldukça fayda sağlayan diğer ürünlerdir. Şeker hastalığı için doğal yöntemler uygulanırken pişirme tavsiyeleri ve küller oldukça önemlidir. Sizler hem lezzet olarak sevdiğiniz hem de sağlık açısından faydalı olduğunu düşündüğünüz karışımlar ile düzenli olarak tükettiğimiz takdir muhteşem bir sonuç elde edilecek ve şeker hastalığı için doğal yöntemler ile sağlığınızı yeniden kazanmış olacaksınız.

Severek tüketeceğiniz besinler ve gıdalar arasında yerini alan birçok ürün şeker hastalığını tedavi etmekte ön plana çıkmaktadır. Sağlık ve mutlu bir yaşam için tüketeceğiniz besinlerin kalorisi içerikleri vücuda faydaları ve hangi hastalıklara iyi geldiği konusunda araştırma yaparak sağlıklı beslenerek sağlığınızı geri kazanabilir veya koruyabilirsiniz. Sağlık lezzet ve damak tadı açısından da oldukça damağınıza uygun bulacağınız karışımlar ile şeker hastalığını yenmek mümkün tükettiğiniz ilaçların yanında bu ürünleri de tüketmek sağlığınızı riske atılmasında engellediği gibi hastalığın ilerleyişini durdurmaktadır. İlaçlarınızın dozunun da çoğu zaman düşmesini sağlayan ve düzenli bir şekilde tükettiğinizde mucizevi etkisini gözlemlediğiniz bu karışımlar sizin için muhteşem ürünlerdir. Şeker hastalığı hayatımızı olumsuz etkileyen ve yaşamınız boyunca sizi ilaçlara veya insülin iğnelerinin maruz bırakan bir hastalıktır. Bu nedenle şeker hastalığını önemseyerek bilinçli bir şekilde bitkisel yöntemleri uyguladığınız takdirde bu hastalığın ilerleyişini durdurarak sağlığınızı ve sosyal yaşantınızı risklerden korumuş olursunuz.


KAN ŞEKERİNİ KONTROL ALTINDA TUTMANIN KOLAY YOLU VE GEREKLİ OLAN TEK ŞEY NEDİR?

Sizlerle paylaşacağımız Bu yazı en çok şeker hastalarını ve şeker hastası olma ihtimali olanları yakından ilgilendirmektedir. Sizlerin de eğer ki kan şekerinizi kontrol altına alamamak gibi bir probleminiz varsa bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Kan şekerinin dengede tutmak sizlere vereceğimiz mucizevi tarif sayesinde artık çok kolay hale gelmektedir.

Kan şekerinizi dengede tutmak için aslında sadece tek bir şeye ihtiyacınız var. Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bulgular da kan şekerini kontrol altına alarak dengede tutabilmek için sadece bir adet haşlanmış yumurtanın yeterli olabileceği sonucuna ulaşılmıştır. Birçok uzmanı görev haşlanmış yumurta içerisindeki değerlerin kan şekeri değerlerini kontrol altına alabilecek birçok unsura sahip olduğu anlaşılmıştır. Kan şekeri değerini altına almak sizlere sunacağımız tarifle aslında çok kolay hale gelmiştir.
Dünya üzerinde milyonlarca şeker hastası bulunmaktadır. Türkiye’de ise 2012 yılı sonuçlarına göre 5 milyon 200 bin şeker hastası bulunmaktadır. Şeker hastalığı pankreasın insülin salgılamaya bıraktığında veya dengeli bir şekilde üretemediğinde ortaya çıkan genetik bir hastalıktır.

Bu hastalık genellikle kan şekeri değerlerinin aşırı derecede yükselmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. İlaç tedavisiyle tedavi edilmektedir. Şeker hastalığının olası belirtileri şunlardır: çok sık idrara çıkma ihtiyacı duymak, aşırı derecede susuzluk yaşamak, hızlı bir şekilde kilo kaybına uğramak, genital bölgede yaşanan kaşıntı hissi, gözlerde bulanıklaşma ve görme kusurları vb. Bu belirtiler şeker hastalığının en bariz ve en çok bilinen göstergeleridir.  Basit bir hastalık olarak görülse de şeker hastalığı sanıldığı kadar basit bir hastalık değildir. Kontrol altına alınmadığında körlük, karaciğer yetmezliği, sinir sistemleri rahatsızlıkları, kardiyovasküler hastalıklar vb. olumsuz durumlara yol açabilir. Tüm bu olası rahatsızlıklardan korunmak ve kan şekeri değerlerini kontrol altında tutmak ise evde kolayca hazırlayabileceğiniz mucizevi bir karışımla mümkün hale gelmektedir.
Malzemeler
1 adet haşlanmış yumurta
Az miktarda sirke
Kan Şekeri Değerlerini Kontrol Altına Alabilecek Mucizevi Karışımın Yapılışı

Haşlanmış ve kabukları soyulmuş olan yumurtanın üzerine bıçak yardımıyla kesikler atınız. Yumurtayı bir kabın içine alın ve bir miktar sirkeyi üzerine dökün. Bir gece bekletin. Ertesi gün 1 su bardağı ılık suyun içine 3-4 damla sirke karıştırın ve bir gece beklettiğiniz yumurta ile birlikte bu suyu tüketin.

One Comment

Leave a Reply
 1. Şeker rahatsızlığı bir yanlış ve dengesiz beslenme hastalığıdır,modern tıp ta,
  tedavisi yoktur.Şeker,için Dünya daki en mükemmel doğal ürün Arı sütüdür.Arı sütü,hem doğal insülin salgılayarak hem de
  vücuttaki fazla şekeri yakıp enerjiye çevirerek,kan şekerinin normal seviyeye gelmesini temin etmektedir.Tip 1 ve tip 2
  diabette,Dünyadaki en üstün ilaçtır.Arısütü kullanarak insülin ve hapların tümünden kurtulan onlarca kişiye şahit oldum.
  Diyabet hastalarına verilen arı sütü kürü ile bu hastalarda çok ciddi iyileşme gözlemlenmiştir. Arı sütünün doğal bir
  insülin gibi kandaki şekeri yakarak enerjiye dönüştürdüğü ve insülin ihtiyacını azalttığı tespit edilmiştir.
  Diyabetlere: Arı sütünün, B3, niasin ve biyotin içermesi, kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.
  Yine Şeker için,tedavi edici etkisi bilimsel olarak ıspatlanmış diğer bir Arı ürünü
  Polen dir. Polende bulunan vitaminler A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H, P, PP’dir.
  Sayısız ŞEKER HASTASI polen kürü yapıyor. Örneğin, Lyon’dan Bayan B. son devrede ileri bir şeker hastası (diabetik) idi
  İdrarının litresinde 48 gram şeker ölçüldü. Çeşitli ilaçlar kullanmasına rağmen iyileşme ümidini yitiriyordu. Günde 3 gram
  polen yiyerek 15 günlük kür yaptı. İlk kürün sonunda idrardan dışarı atılan şeker %87 düştü. Yenilenen kürler sonunda şeker,
  litrede 1 grama indi ve kol, bacak ve bel ÖDEM’leri (ŞİŞLİKLER) ile, Anjindö Puatrini (KALP YETMEZLİĞİ) daha iyi olduğu görüldü.”
  Fransa Tarım Akademisi – Dr. Alain Caillas ( Polen araştırmaları ile ödül kazanmış )
  En büyük sorun doğru ürüne ulaşma ve kullanım yönteminin bilinmemesidir.
  Erzurum Ziraat mezunu 35 yıllık Apiterapistim.Ürün temini ve kullanım yöntemleri için 05324063215 ve 05050658499
  nolu tlf. ve whatsapp tan ulşblrsnz… Saygılarımla.Apiterapi Merkezi.Kadir Onay Apiterapi Merkei Youtube & apiterapimerkeziinstagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Uçuk Tedavisinde En Etkili Yöntem: Sarımsak

Uçuk Tedavisinde En Etkili Yöntem: Sarımsak

Çocuklarda Konsantrasyon Bozukluğu İçin Yoga Pozları

Çocuklarda Konsantrasyon Bozukluğu İçin Yoga Pozları