in

Çocuklarda Konsantrasyon Bozukluğu İçin Yoga Pozları

Çocuklarda Konsantrasyon Bozukluğu İçin Yoga Pozları
Çocuklarda Konsantrasyon Bozukluğu İçin Yoga Pozları

Yoga, bedene ve ruha iyi gelen bir sanat türüdür, o halde çocuklar neden yapmasın ve faydalanmasın? Yoga, bedenimizi anlamamızı öğretir ve hayatımızın denge ihtiyacıyla ilgili haber verir. Bu süreç içinde bizi ve yaşam tarzı alışkanlıklarımızı değiştirir.

Özellikle çocuklar için fiziksel uygunluğun önemini anlamak doğru yönde bir harekettir. “Art of Living” den Nidhi Gureja; "Çocukları derin uykudayken gözlemlerseniz başparmaklarının işaret parmaklarına değdiğine dikkat edin. Buna “chinmudra” denir. Bir çocuğu izleyin, anlayacaksınız.

chin-mudra.jpg

 

Doğal duruşları tüm yoga asanalarıdır. Ve doğduklarından itibaren bir çocuğun beden dili içerisinde yer alırlar. Bu nedenle, doğal yollarına geri dönmek için gençlere yönelik dersler veriyoruz, bu da yaşam biçimine uygunluğu bir araya getirmeyi kolaylaştırıyor. Çocuklar, yoga uyumu göz önüne alındığında, duruşları yetişkinlerden çok daha kolay benimseyebilirler. Eğlenceli bir şekilde yapılırsa, yoga bir çocuğun ilgisini artırır ve konsantrasyon düzeylerini arttırır. "

Çocuklar için Yoga Faydaları

cocuklar-icin-yoganin-yararlari.jpeg

  • Yoga yoğunlaşmayı ve kendine güveni geliştirir.

  • Enerji artışını kontrol eder ve stresi azaltır.

  • Ter yoluyla vücudu toksinlerden arındırır.

  • Vücudun dayanıklılığını, kuvvetini ve esnekliğini arttırır.

  • Kan dolaşımını ve bağışıklık sistemini geliştirir.

Çocuklar için 5 Eğlenceli Yoga Pozu

cocuk-ve-yoga.jpg

Aşağıda, evde kendiniz de çocuğunuza yaptırabileceğiniz bazı yoga pozisyonları verilmektedir.

  1. Mutlu Bebek Pozu: Bu poz, zihin ve bedenin stresini ve yorgunluğunu hafifletmeye yardımcı olur. İç kasıklarını ve omurganızı hafifçe uzatır. Bu poz için çocuğunuzun hafifçe sallanmasını isteyin.

  2. Yılan Pozu: Kolları, bacakları ve sırtı güçlendirir ve aynı zamanda omuzları, göğsü ve karnı esnetir. Nefes alıp vermeyi teşvik etmek için çocuğunuzun yılan sesi çıkarmasına izin verin, emin olun çok eğlenecekler.

  3. Kelebek Poz: İyi bir gece uykusu için hazır olun. Bu, bedeni ve zihni sakinleştirmeye yardımcı olur, stres ve yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur. Kalçaları açmak ve ayak bileği için iyi bir esneme hareketedir.

  4. Yukarı Bakacak Köpek Pozu: Bu poz, omuriliği güçlü kılar ve yalnızca göğsünü açmaz, aynı zamanda onu uzatır. Stres seviyelerini de azaltır ve astım semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

  5. Ağaç Poze: Bu poz dengeyi geliştirir, kalçaları, kalfları ve ayak bileklerini güçlendirir, bacakları uzatır ve hatta konsantrasyon geliştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Şeker hastalığından Kurtulmak için doğal yöntemler

İltihabi Bağırsak Hastalıkları Tedavisi Nasıl Yapılır?

İltihabi Bağırsak Hastalıkları Tedavisi Nasıl Yapılır?