in

Radyo frekans yönteminin vücuda etkileri

Radyo frekans yöntemi

Yaza sayılı günler kala vücudunuzun belli bölgelerindeki fazlalıklardan kurtulmak ve özellikle kadınların güzelliğine gölge düşüren selülitleri ortadan kaldırmak için pek çok yöntem denenmekte ve uygulanmaktadır. Bacak ve basenler başta olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde yoğun olarak görülen selülit için alternatif bir yöntem de radyo frekans yöntemidir.

Radyo frekans yöntemi nedir?

Isı kontrolü zayıflama yönetimi de denilebilecek olan radyo frekans yöntemi vücudun ısıya bağlı olarak hareketlenmesini sağlayarak enerji açığa çıkarmakta ve bölgesel zayıflamayı desteklemektedir. Tedaviye alınan bölgede deri alt tabakasında ısının artması sağlanarak ısının vücutta hiçbir tahribat oluşturmadan yağ dokusunun parçalanmasını tetiklemektedir. Bu sayede ise radyo frekans yöntemi ile bölgesel zayıflama başarıya ulaştığı gibi selüliti de ortadan kaldırmaya yardımcı olabilmektedir.

Radyo frekans vücutta hangi bölgelere uygulanır

Kollardaki gevşeklik ve sarkmalar

Çene altı(gıdı bölgesi) toparlanması

Kolajen uyarımı adına tüm yüz bölgesinde toparlanma

Kalça, bacak, karın, bel bölgesi, yüz sarkmaları, kırışıklık için bölgesel yağ birikimleri için vücudun cilt üzerinde çeşitli bölgelerine radyo frekans yöntemi uygulanabilmektedir.

 

 

Radyo frekans yönteminin vücuda etkileri

İnsan vücudunun ortalama sıcaklık değeri 36-37 derece civarındadır. Radyo frekans yönteminde verilen ısı yoluyla vücuttaki su molekülleri ve iyonlar harekete geçirilmektedir. Uygulama yapılan bölgede enerji açığa çıkmasını sağlayan radyo frekans cihazları bölgenin ısınmasını sağlamaktadır. Uygulama yapılan bölgede ısı 40 derece ve üzerinde hissedilirken bu ısı cilt altında 50 dereceyi bularak vücudun ısıta tepki vermesi sağlanmaktadır.

Yağ doku duvarının parçalanması ve bölgesel yağ dokusunun erimesini sağlayan radyo frekans yöntemi yaşlanan ve yıpranan kolajen dokunun parçalanarak ölmesini sağlar. Bağ dokusunun yenilenmesi ve yeni kolajen üretiminin gerçekleşmeye başlayacağı vücut sisteminde selülitin de kaybolması kaçınılmaz olacaktır. Cilt altında hissedilen ısının etkisiyle parçalanan ve eriyen yağlar kan ve lenf yoluyla emilerek vücuttan atımı gerçekleşebilmektedir. Özellikle selülit tedavisinde yeni bir dönem başlatan ve selülitlerden kurtulmanızı sağlayan radyo frekans tedavi yöntemi etkili sonuçları ile yaza korkusuzca merhaba demenizi sağlıyor.

Radyo frekans yöntemi kimlere uygulanır

Bölgesel incelme, selülit tedavisi, cilt sarkması ve kırışıklık tedavisi, cilt gençleştirme gibi estetik ve doğal bir güzellik isteyen pek çok kişi için radyo frekans tedavi yöntemi uygulanabilmektedir. Haftada 2 veya 3 kez 30!ar dakikalık seanslar halinde uygulanan radyo frekans tedavi yöntemi kişilerde vücudun verdiği tepki (olumlu etki) durumuna göre 12-15 seansla tamamlanabilmektedir.

Radyo frekans yöntemi kimlere uygulanmaz

Parkinson, Ms, Epilepsi, Kanser ve Cilt kanseri gibi hastalıkla mücadele edenler için radyo frekans tedavi yöntemi sakıncalı olabilmektedir. Ayrıca kalp pili kullanan ve vücudunda büyük metal protez bulunanların da radyo frekans tedavi yöntemi tavsiye edilmez. Hamilelik döneminde de bu yöntem uygulanmaz.

Belirli bir yaş aralığı bulunmayan radyo frekans tedavi yöntemi için önemli olan cildin elastiki yapısını kaybetmeden tedaviye başlanmasıdır.

Radyo frekans tedavisi sonrası

Uygulama yapılan seanslar sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilmektedir. Her tedavide olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösteren etkileri arasında bölgede hafif bir kızarıklık ve gerginleşme gözlemlenebilir. Ancak bu etki günlük yaşantınızı olumsuz yönde etkilemeyeceği gibi kısa sürede kaybolacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Hint yağı ile hızlı saç uzatma

Disleksi nedir?