in

Hint yağı ile hızlı saç uzatma

Her gün ortalama 100 civarında saç telinin dökülüyor olması normaldir. Ancak saçlarınızı açmaya korkuyor, elinizi saçınıza her attığınızda onlarca saç telinin elinizde kaldığını görüyorsanız cansız ve sağlıksız saçlarınız var demektir. Saçları güçlendirmek için ilk akla gelen saç güçlendirici kozmetik ürünleriyse de kimi zaman kişilerin saç yapısına kozmetik ürünler iyi gelmeyebilmektedir.

Cansız ve sağlıksız saçlarınız için doğal ürünler olarak tercih edilen bitkisel yağların başında Hint yağı ilk akla gelen saçın mucizevi iksiridir. Pek çok kozmetik markalarının da saç sağlığı için ürettiği ürünlerin içerisinde yerini alan Hint yağı doğal ürünler olarak aktarlarda da satılmaktadır.

Hint yağının saçın uzunluğuna etkisi

Sağlıklı saçlar için önemli bir yere sahip Hint yağı  saç yapısı üzerinde yarattığı olumlu etkilerle saç uzunluğuna da etki etmektedir. İçeriğindeki bileşenler sayesinde saç dökülmesini önlediği gibi saç köklerinin beslenmesini de sağlayarak saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

Hint yağının içeriğinde saça iyi gelen bileşenler

E vitamini başta olmak üzere çeşitli vitaminleri içinde barındırır.

Mantar oluşmasını önleyen bileşenler bulunmaktadır.

Antibakteriyel özellik taşır

Omega-6 ve Omega-9 yağ asitleri bulunmaktadır.

İçeriğindeki tüm bileşenler sağların canlı ve sağlıklı görünümün sağlayacak etkilere sahiptir.

Hint yağı kullanıcı görüşleri

Hint yağını saçları için uygulayan pek çok kişi Hint yağının etkisini kısa sürede gördüklerini belirtmektedir. Kısa sürede saç tellerinin köken uca kalınlaşmasını sağlayan Hint yağı daha yoğun bir yapı ile saçların mat görünümü ortadan kaldırarak hacimle parlak görünümüne katkı sağlamaktadır.

 

 

Hint yağının saça faydaları

  • Saç uzama sürecinde saçların kırılmadan daha sağlıklı bir şekilde uzamasını destekler.
  • Saç tellerini kalınlaştırarak yoğunlaşmasını sağlar.
  • Saç tellerindeki kop ve dökülme problemlerine karşılık etkili bir savunma mekanizması geliştirerek saçların güçlenmesine yardımcı olur.
  • Saçlarınızı mat görünümden uaklaştırarak daha parlak ve hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Hint yağı saça nasıl uygulanır

Saçlarınızın uzunluğuna göre bir kasenin içerisine yetecek miktarda Hint yağı koyduktan sonra parmak uçlarınızı yağın içerisine batırarak saç derisine ve saç köklerine masaj yapın. Ağır hareketlerle saç köklerinin tamamına sürmeniz gereken Hint yağı 25-30  dakika kadar saç köklerine etki etmesi açısından bekletilmesi gerekir.

Hint yağı yapısı itibariyle sert ve yoğun olan yağ çeşitlerindendir. Bu nedenle Hint yağı uygulamasının en zor olan kısmı saçlardan arındırılması olduğu söylenebilir.  Zamanı olmayan kişiler Hint yağını bütün saçına uygulamak yerine yalnızca saç köklerine de uygulayabilir. Bu sayede Hint yağını saçınızdan arındırmak daha kolay olacaktır. Kullandığınız hafif yapıda bir şampuan ile ılık bir suda duş alarak Hint yağını saçlarınızdan arındırmanız mümkün.

 

 

Haftada bir kez düzenli olarak saçlarınıza Hint yağını uygulayabilirsiniz. Düzenli aralıklarda yapacağınız uygulamanın kısa zaman içeresinde saçlarınızda yarattığı farkı göreceksiniz. Hint yağı saçlarınızın dökülmesini önlediği gibi saçlarınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasına da yardımcı olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Aviravir Tablet Kullanımının Olası Yan Etkileri Nelerdir

Radyo frekans yönteminin vücuda etkileri