in

Prozac 20 mg Tablet Kullananların Yorumları

Prozac 20 mg Tablet

Prozac Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Prozac tablet beyaz ve yeşil renkli kapsül şeklindeki tabletlerden oluşmakta ve 16 kapsül şeklinde satışa sunulmaktadır. Anti depresan ilaç gruplarından biri olarak doktorlar tarafından önerilmektedir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmış olan ruhsal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Prozac tablet depresyon, panik atak sendromlarının tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıkların yanı sıra obsesif bozukların, yeme bozukluğu rahatsızlıklarının, regl (adet) dönemlerinde oluşan fazla asabiyetleşme, gerginliklerin, anksiyete bozukluklarının ve bulimia rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

 

İlacın etkileşimi sağlandığında kullanan kişilerin duygu durumlarını iyileştirere daha mutlu olmalarını sağlar, uyku ve iştah düzeyinizi yükseltir. Size sağlayacağı enerji sayesinde daha huzurlu olmanızı sağlar. Bu ilaç sayesinde günlük yaşamınızda takıntı haline getirmiş olduğunuz bir takım davranışları ve düşünceleri azaltmanıza ve zamanla yenmenizi sağlar. Travma sonralarında bireyde oluşan stres ve uyku bozuklukları gibi semptomların tedavisinde kullanılır.

Prozac Kapsül Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

Antidepresan içerikli bir ilaç olduğundan başka birisinin kullandığı bir ilaç ise tavsiye dahilinde kullanmamanız gerekir. Ancak doktor reçetesi ile kullanılması uygundur.

İlacın kullanımı sırasında beklenmedik davranışlar ya da düşünceler içerisinde hissederseniz derhal doktorunuza başvurmalısınız. Bu davranış ve düşüncelere örnek olarak ise intihar düşüncesi, çevrenizdeki insanlara karşı kötü hisler beslemeye başlama, huzursuzluk hissi, hızlı konuşmaya başlama, uykuya dalma problemleri yaşama gibi.

İlaç kullanımına ve bırakılmasına kesinlikle doktorunuz karar vermeli ve doktorunuzun tavsiye ettiği dozlarda kullanılmalıdır.

Epilepsi nöbetleri yaşayan hastaların doktor tavsiyesi üzerine bu ilacı kullanması gerekmektedir.

İştahsızlık, Şeker hastalığı olanlar, karaciğer hastalıklarına sahip olanlar, kanamalı hastalıkları bulunan hastalar kesinlikle doktor kontrolünde bu ilacı kullanması gerekmektedir.

Prozac Kapsülün Kullanım Şekli ve Günlük Kullanım Dozu

Doktorunuzun önerisinde bulunduğu dozlarda kullanılmalıdır. Her gün sabahları kapsül şeklinde kullanılmalıdır. Aç ya da tok karnına kullanılabilir. Doktorun gerekli gördüğü durumlarda ise günde 2 kapsül kullanılabilir.

Prozac Kapsülün Olası Yan Etkileri

Uykulu ve sersemlik hali, yorgun hissetme, titreme, terleme, bulantı, baş dönmesi, baş ağrısı, sinirlilik, kabızlık, ağız içinde oluşan kuruma, görme bozukluğuna bağlı olarak bulanık görme, ağız içinde oluşan tat değişikliği gibi yan etkiler oluşabilir.

Prozac 20 mg Tablet Kullananların Yorumları:

Yorumlarınız bizim için çok değerli, görüşlerinizi bizimle paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

NORODOL NE İÇİN KULLANILIR?

Relpax 40 mg Tablet