in

Pirinç Unu Maskesi İle Cilde Kazandırılan Şifalar

 

Pirinç Unu Maskesi İle Cilde Kazandırılan Şifalar

Pirinç unu maskeleri; özellikle Güneydoğu Asya ülkelerinde yüzyıllardır geleneksel olarak kullanılan doğal maskeler arasında yerini alır. Pirinç ununun içeriğinde bulunan asit, cilt üzerinde bir katman yaratarak doğal bir güneş koruyucu krem görevi görür.

Cildi Koruyan Ve Yumuşatan Pirinç Unu Maskesi Tarifi

Bu etkili maskeyi hazırlamak için; 2 çay kaşığı pirinç unu ve 2 çay kaşığı organik bal temin etmek yeterli olacaktır. Yoğun bir kıvama gelene kadar, bal ve pirinç unu iyice karıştırılarak, parmak uçlarıyla masaj yaparak tüm yüze uygulanır. 20-25 dakika bekledikten sonra cilt, önce bol ılık suyla sonra gözeneklerin kapanması için bol soğuk suyla yıkanır. Bu doğal maske haftada bir düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri azaltarak, cildin temiz kalmasını sağlayacaktır.

 

 

Peeling Etkili Pirinç Unu Maskesi Tarifi

Peeling etkili maske için; 2 çay kaşığı esmer toz şeker,2 çay kaşığı pirinç unu ve 2çay kaşığı bal güzelce karıştırılır. Karışım, cilde fazla bastırmadan parmak uçlarıyla masaj yaparak sürülür. 10-15 dakika bütün yüze uygulandıktan sonra da ılık suyla temizlenir. Yağlı ve sivilceye yatkın olan cilt tiplerinin ,gözenekleri ölü cilt hücrelerinden, bakteri, yağ ve kirden temizleyebilmesi, düzenli olarak peeling yapmaları oldukça önem taşır.

Sivilce Lekeleri İçin Pirinç Unu Maskesi

Bu maskede; 1 adet çiğ patates suyu ile 1 yemek kaşığı pirinç unu, cilde sürülecek kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Karışım yüze uygulanarak 15 dakika bekletildikten sonra bol suyla durulanır. Bu maske haftada 2-3 kere mevcut sivilceler geçene kadar uygulanabilir. Güçlü bir beyazlatıcı olan patates suyu sivilce lekelerine karşı kullanılarak, ciltte ki tahrişi yatıştırır ve cilde doğal bir parlaklık kazandırır.

Cildi Beyazlatan Pirinç Unu Maskesi

Maske hazırlanırken; 2 yemek kaşığı pirinç unu, 1 yemek kaşığı süt tozu, 3 çay kaşığı zeytinyağı ve bir miktar su yeterlidir. Öncelikle pirinç unu ve süt tozu bir kaseye karıştırılır sonrasında zeytinyağı eklenerek karıştırmaya devam edilir. En son azar azar su eklenerek, cilde sürülecek kıvama getirilir. Maske, tüm cilde sürüldükten 10-15 dakika sonra, bol ılık su ile yıkanır. Maske lekelerin görünümü azalana kadar haftada 2-3 kez tekrar edilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Sumak Bitkisinin Daha Önce Bilinmeyen Faydaları

Karbonatın Vücutta Yarattığı İnanılmaz Faydalar