in

Nexpro Fort 550 mg Film Tablet Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Romatizma Ağrılarında Faydalı Çözüm; Nexpro Fort 550 mg Tablet

Romatizma;  farklı hastalıklara bağlı olarak,eklem,kas,kemik ve yumuşak dokularda görülen ağrılar olarak tanımlanabilir.Günümüzde yaklaşık 100 den fazla romatizmalı hastalık bulunmaktadır.Romatizmanın iki türünden iltihaplı romatizma,vücutta meydana gelen kimyasal uyarılar sebebiyle;iltihapsız(mekanik) romatizma ise eklemlerin aşırı kullanımı nedeniyle ortaya çıkmaktadır.Romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan yöntemler hastalığın şiddetine ve vücudun hangi bölgesinde görüldüğüne  göre değişebilmektedir.Fiziksel aktivitelerin yeterli olmadığı durumlarda doktor gözetimi altında kullanılan Nexpro Fort Tablet hastalığı iyileştirici etki göstermektedir.

Nexpro Fort 550 mg Film Tablet Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

 

Nexpro Fort,vücutta ağrı ve iltihaba sebep olan biyolojik etkenleri azaltan,ağrı kesici,ateş düşürücü ve iltihabı giderici bir ilaçtır.Kas-iskelet sistemi ağrıları,kireçlenme ağrıları,migren ,siyatik sinir,bel,diş çekimi sonrası yaşanan ağrılar ile spor kazalarında oluşan burkulma ve gerilme ile ilgili ağrı ve iltihabi durumlar,tendon iltihabı,ortopedik ve cerrahi ameliyatlarda görülen ağrılar ile genellikle el ve parmak eklemlerinde görülen eklem iltihaplanması ve ağrılarında ağrı kesici ve iltihap giderici olarak  kullanılmaktadır.

 

 

Nexpro Fort Tablet Kullanımında Bilinmesi Gereken Özellikler  Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi ilacın etken maddesine karşı herhangi bir alerji durumu varsa ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır. İlacın kullanımı mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme gibi riskler oluşturabileceğinden; siyah,kanlı dışkı ve kanlı öksürük ya da kahve telvesi görünümünü andıran kusma gibi kanama belirtileri yaşandığı an vakit kaybetmeden acilen hastaneye başvurulmalıdır.

Yine ilaç kullanımı esnasında göğüs ağrısı,halsizlik,konuşmada bozukluk,görme ve denge bozukluklarından biri ile bile karşılaşıldığında direk olarak doktor yardımı alınmalıdır.

Daha önceden geçirilmiş bir felç ve kalp krizi,kanama ve pıhtılaşma bozukluğu,mide ülseri,kalp yetmezliği,yüksek tansiyon,astım,karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları son olarak da sigara kullanımı mevcutsa,ilgili doktor bilgilendirilmeden bu ilaç kullanılmamalıdır.

İlacın sakinleştirici etkisinden dolayı,araç ve makine kullanmak gibi aktif ve dikkatli olmayı gerektiren aktivitelerde daha özenli olmak gereklidir.İlaç,bypass ameliyatı öncesi ve sonrasında kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Nexpro Forte Tablet’in  Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Işığa karşı hassasiyet,görmede bulanıklık,ödem,susuzluk hissi,kansızlık,baş  dönmesi,sersemlik,yorgunluk,çarpıntı,mide ekşimesi,yanması ve mide ülseri,ishal veya kabızlık,deride kaşıntı,döküntü,çabuk morarma,lekelenme ve nefes almada güçlük yaşanabilecek olası yan etkiler arasında olup her biri acil tıbbı yardım gerektirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Kronik Bronşit Tedavisinde Antibiyotik İlaç; Loren 500 mg Film Tablet

Mango Tohumunun Faydaları Nelerdir?