in

Kronik Bronşit Tedavisinde Antibiyotik İlaç; Loren 500 mg Film Tablet

Kronik Bronşit Tedavisinde Antibiyotik İlaç; Loren 500 mg Film Tablet

Bronşit hastalığı,akut ve kronik olarak 2 ye ayrılır.Akut bronşit,balgam söktürücü ilaçlarla tedavi edilen ,hafif atlatılan ve tamamen iyileşebilen bir hastalıktır.Kronik bronşit ise ,kısa sürede iyileşemeyen hatta ağır solunum yolu hastalıklarına kadar gidebilen  ve en çok öksürük şikayeti ile kendini gösteren bir hastalıktır.Tedavi aşamalarında hasta öncelikle, sigara kullanılıyorsa mutlaka bırakmalı,kötü hava koşulları olan ortamda bulunuluyorsa da yer değişikliği yapmalıdır. Şayet doktor tarafından ilaç tedavisi uygun görülmüşse ,Loren 500 mg Film Tablet önerilen bir antibiyotik olmaktadır.

Loren 500 mg Film Tablet  Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Loren ; etken maddesi levofloksasin olan ve vücuttaki bakterilerle savaşan antibiyotik ilaçtır.Solunum yolu(bronşit,zatürre)  enfeksiyonları,sinüzit,havaya karışmış şarbon mikrobuna mağruz kalma durumu,prostat iltihabı,böbrek,idrar yolu,deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

Loren Tablet Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Loren’in kullanımı hastanın cildini güneşe karşı hassas konuma getirebileceğinden,tedavi esnasında ve tedavi bittikten sonraki 48 saat süresince güneş ışınları ve solaryum gibi yapay ışınlardan uzak durmak gerekir.İlacın kullanımından 2 saat öncesi veya sonrası  vitamin veya mineral takviyeleri kullanmak ilacın etkisini azaltabileceğinden kesinlikle önerilmemektedir.

 

İlacın kullanımı esnasında hasta kendini iyi hissetse bile doktorun tavsiye ettiği süre zarfı boyunca ilacı kullanmak gerekir. Çünkü iyileşme belirtileri görülmeye  başlandığında enfeksiyon tam olarak temizlenmemiş olacaktır.Sara hastaları ya da daha önce antibiyotik kullanımına  bağlı tendon rahatsızlığı yaşayanların ilacı kullanmaları önerilmez.

Gelişmekte olan kıkırdak dokusuna zarar vermesi nedeniyle çocuklar,ergenler,hamile kadınlar ve emziren annelerde kullanılmaması daha doğru olacaktır.Hastaların geçmişinde antibiyotiğe karşı alerji,karaciğer rahatsızlığı,siroz,böbrek yetmezliği,ciddi akciğer enfeksiyonu,kalp hastalığı öyküsü,diyabet,beyin hasarı,psikolojik rahatsızlık,eklemlerde problem ve epilepsi durumlarından herhangi birinin var olması durumunda ilacı kullanmadan önce mutlaka söylenmesini gerektirir.Çünkü bu etkenler ilacın kullanımını uygun hale getirmeyebilir ya da ilacın güvenli bir şekilde kullanımı için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.

Loren Tablet Kullanımında Olası Yan Etkiler nelerdir?

Baş ağrısı,sersemlik,uykusuzluk,bulantı,kusma,ishal ve karaciğer enzimlerinde  yükselme ilacın kullanımı esnasında en yaygın görülen yan etkiler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Mantar Hastalığı Tedavisine Tıbbi Yaklaşım; Mikoday 500 mg Film Tablet

Nexpro Fort 550 mg Film Tablet Nedir ve Ne İçin Kullanılır