in

Nepıtın 600 Mg Çentikli Film Tablet

Nepıtın 600 Mg Çentikli Film Tablet

Nepıtın 600 mg çentikli film tablet ilacının içerisindeki etken madde gabapentin maddesidir.

Nepıtın 600 Mg Çentikli Film Tablet Endikasyonları

-İlaç genel olarak sara ve epilepsi tedavisinde etkili bir şekilde tedavi edici ve nöbet engelleyici olarak tercih edilmektedir.

-Sinir sisteminde sara hastalığına bağlı olarak oluşan zararların ve yıpranmanın oluşturduğu nöropatik ağrıların tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

-Sara hastalığının çeşitli tiplerinde ağrı kesici ve nöbetler için tercih edilmektedir.

-Aynı zamanda genellikle şeker hastalığı içerisinde daha çok görülen ve duyusal ve motor sinirlerinde oluşan hasarın meydana getirdiği ağrıların tedavisinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

-Omurilik bölgesindeki yer alan sinirlerin hasarlarının tedavisinde ve bu hasarların oluşturduğu ağrıların giderilmesinde kullanılır.

-Sinirlerin görmüş olduğu hasara göre oluşan ağrılar kişinin yaşayacağı uzun süreli ağrılardır. Bunun için de ağrılara bağlı olarak aniden oluşan nöbetler de ağrılar ile birlikte oluşabilmektedir. Bu ağrı nöbetlerinin önüne geçmede etkili bir ilaçtır.

-Normal bir ağrı kesicinin bu tarz nöbet şeklinde oluşan ağrılar üzerinde etkisi olmayacağı gibi aynı zamanda tedavi edici olarak da normal bir ağrı kesici yeterli olmayacaktır. Bunun için bu ilaç tedavi edici ve ağrı kesici olarak tercih edilmektedir.

 

 

Nepıtın 600 Mg Çentikli Film Tablet Yan Etkileri

-İlaç kullanımına bağlı olarak kişiler üzerinde en çok görülen yan etkiler içinde baş dönmesi ve baş ağrısı yer almaktadır.

-Yürüme bozukluğu ve koordinasyon eksikliği ise yine ilaç kullanımı süresince en çok görülen yan etkiler içinde yer almaktadır.

-Yüksek ateş veya yorgunluk da yaygın olarak görülen belirtilerdendir.

-Aşırı yorgunluk ve sürekli hissedilen uyku hali de ilaç kullanımı süresince oluşabilecek yan etkiler içinde yer almaktadır.

-Bu sık görülen yan etkiler haricinde ise şiddetli karın ağrısı ve bu ağrı ile birlikte oluşan nefes almada güçlük gibi sorunlar ile karşı karşıya kalındığında kesinlikle konu ile ilgili doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

-Kurdeşen ve yüz bölgesindeki şişlik veya ağrı oluşumu da yine ciddi görülen yan etkiler içinde yer almakta olup doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Nepıtın 600 mg çentikli film tablet, Nepıtın 600 mg, Nepıtın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Gemuda 600 Mg Film Tablet Endikasyonları

Rotaleptin 400 Mg Kapsül Endikasyonları