in

Gemuda 600 Mg Film Tablet Endikasyonları

Gemuda 600 Mg Film Tablet

Gemuda 600 mg film tablet ilacının içerisindeki etken madde gabapentin maddesidir.

Gemuda 600 Mg Film Tablet Endikasyonları

-Sara ve epilepsi nöbetlerinde sinir sistemindeki liflerde oluşan hasarların tedavisinde etkili olarak tedavi edici amaçlı kullanılmaktadır.

-Sara nöbetlerinden sonra oluşan nörapatik ağrıların tedavisinde etkili bir şekilde tercih edilir.

-Genellikle şeker hastalarında görülen ve duyusal ve motor sinirlerinde oluşan hasara bağlı olarak ortaya çıkan ağrıların tedavisi için etkili bir şekilde tercih edilmektedir.

-Ağrılı diyabetik tedavisinde tercih edilir.

-Omurilikte yer alan sinirlerin yıpranmasına ve hasar görmesine bağlı olarak ortaya çıkan ağrı nöbetlerinin tedavisinde kullanılır.

-Şiddetli ve uzun süren nörapatik ağrılarda ise normal bir ağrı kesicinin işe yaramadığı durumlarda kişinin ağrılarının dinmesi için ve kendinin rahatlaması için kullanılan etkili bir yüksek değerli ağrı kesicidir.

-Sinirlerin hasar görmesine bağlı olarak ortaya çıkan ağrılar nöbet halini alabilir ve uzun süreli olarak yaşanabilir. Bu gibi durumlarda ise tedavi edici olarak kullanılır.

Gemuda 600 Mg Film Tablet Kullanımında Dikkat Dilmesi Gerekenler

-İlacın kullanımından önce ilacın içerisindeki etken maddeye karşı alerjiniz var ise ilaç kullanımı ile ilgili doktorunuzu bu konuda bilgilendirmelisiniz.

-Böbrek rahatsızlığınız var ise kesinlikle ilacın sağlıklı bir şekilde kullanımı için uygun doz ayarlaması yapılmalıdır.

Gemuda 600 Mg Film Tablet Yan Etkileri

-İlaç kullanımına bağlı olarak en sık görülen yan etkiler içinde baş ağrısı ve baş dönmesi gözlemlenmektedir.

-Bunun dışında ise yürüme bozukluğu ve konuşma güçlüğü ise yine ilaç kullanımına bağlı olarak görülen yan etkiler içinde gösterilmektedir.

-Yüksek ateş ve yorgunluk da yine ilaç kullanımında görülen yan etkiler içinde yer almaktadır.

-Üst solunum yolunda hızlı bir şekilde oluşan enfeksiyon oluşumu ve konuşma güçlüğü de görülen yan etkiler içinde yer almaktadır.

-Yüz de dudaklarda oluşan şişlik ve ağrılar ise ilaç kullanımında görülen ciddi yan etkilerdendir. Bu gibi nefes almada güçlük gibi ciddi yan etkiler ile karşı karşıya kaldığınızda ise hemen durumu doktorunuz ile görüşmelisiniz ve gerekli görüldüğünde ilacın kullanımına son vermelisiniz.

Gemuda 600 mg film tablet, Gemuda 600 mg, Gemuda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ufexıl 400 Mg / 200 Ml I.V.İnfüzyon İçin Çözelti

Nepıtın 600 Mg Çentikli Film Tablet