in

Rotaleptin 400 Mg Kapsül Endikasyonları

Rotaleptin 400 Mg Kapsül

Rotaleptin 400 mg kapsül ilacının içerisindeki etken madde gabapentin maddesidir.

Rotaleptin 400 Mg Kapsül Endikasyonları

-Oldukça şiddetli ve uzun süreli olarak oluşabilen nöropatik ağrıların tedavisinde etkili olarak tercih edilen bir ilaçtır. İlacın genel olarak ise epilepsi ve sara nöbetlerinin tedavisinde etkili bir şekilde kullanıldığını söylemek mümkündür.

-Sinir sisteminde oluşan hasarların tedavisi için genellikle tercih edilen ilaç aynı şekilde genellikle şeker hastalarında da çoğunluklu olarak görülen bir ağrı nöbetinin kesilmesinde tercih edilmektedir.

-Duyusal ve motor sinirlerinde oluşan ağrı nöbetlerinin hasara bağlı olarak nöbet şeklinde gelişmesini ve oluşmasını önlemek için tercih edilen bir sara nöbet ilacıdır.

-Omurilik bölgesinde yer alan sinirlerin hasar görmesi sonucu olan hasarın tedavisinde ve hasara bağlı olarak gelişen şiddetli ağrı nöbetlerinin giderilmesinde etkili olarak tercih edilmektedir.

-Doku hasarına bağlı olarak gelişen ağrılarda normal bir ağrı kesici ilacın etkili olmadığı durumlarda diğer ilaçların yerine güçlü bir ağrı kesici olarak tercih edilmektedir.

 

 

Rotaleptin 400 Mg Kapsül Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

-İlaç kullanım süresi boyunca yan etkiler ile karşılaşılsa bile doktorun izni olmadan kesinlikle ilaç alımının birden kesilmemesi önerilmektedir.

-65 yaş üzeri ve böbrek rahatsızlığı olan kişilerde uygun doz ayarlaması yapıldıktan sonra ilaç kullanımın başlanması gerekmektedir.

-Pankreas ile ilgili probleminiz var ise ilaç kullanımı önerilmemektedir.

-Morfin içeren ilaçlar ile kullanılmaz.

Rotaleptin 400 Mg Kapsül Yan Etkileri

-İlaç kullanımına bağlı olarak genellikle en sık yaşanılan yan etkiler içerisinde üst solunum yolunda oluşan enfeksiyon durumları gösterilebilmektedir.

-İlacın uzun süreli olarak kullanımında ise yürüme bozukluğu ve konuşma güçlüğü gibi ciddi yan etkiler ile de karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu tarz bir yan etki ile karşı karşıya kalındığında ise kesinlikle ilaç kullanımı süresinin bitmesi beklenmeden doktorunuzu bu konu ile ilgili bilgilendirmeniz önerilmektedir.

-Nefes almada güçlük ve boğaz bölgesinde oluşabilecek olan şişlikler ve şiddetli ağrılar da yine ciddi olarak meydana çıkan yan etkiler içinde yer almakla birlikte bu gibi yan etkiler ile karşılaşıldığında ise doktorunuzu bilgilendirmeniz önerilmektedir.

Rotaleptin 400 mg kapsül, Rotaleptin 400 mg, Rotaleptin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Nepıtın 600 Mg Çentikli Film Tablet

Neruda 250 Mg Oral Çözelti Endikasyonları