in

Nasırdan Kurtulmanın Doğal Ve Pratik Yöntemleri

 

 

Nasırdan Kurtulmanın Doğal Ve Pratik Yöntemleri

Nasırlar sadece ayaklarda değil, ellerimizde de görülebilen vücudun basınç halinde olan alanlarında oluşan ve vücuda ciddi bir rahatsızlık veren bir olgudur. Günlük aktiviteleri de olumsuz bir şekilde etkilediğinden dikkate alınıp önem verilmesi gereken bir hastalık sınıfında olduğu unutulmamalıdır.

 

Nasırı Geçiren Doğal İlaçlar

  • 5 ya da 6 adet aspirin hapı ezilerek 1 çorba kaşığı limon suyu ile karıştırılır ve birazcıkta su eklenir. Karışım nasır üzerine uygulanarak, 10 dakika boyunca sıcak bir havlu ile bu bölge sarılır. Sağlanan sıcaklık karışımın vücuda nüfuz etmesini sağlayarak cildi daha pürüzsüz ve sorunsuz bir hale getirecektir. Uygulamanın ardından tedavinin uygulandığı bölge bir ponza taşı ile ovulur. Bu sayede bölgedeki ölü derilerden kolayca kurtulmuş olunur.

 

  • Bir başka uygumla da pırasa yaprakları, şarap sirkesi ile yaklaşık 24 saat boyunca ıslatılır. 20 dakika boyunca nasır oluşan bölgeye uygulanır. Sonrasında ise kullanılan yapraklar uygun bir araç kullanarak, dikkatli bir şekilde çıkarılır ve o bölge alkol ile dezenfekte edilir.

 

 

  • 1 litre suya dört damla papatya yağı eklenir. Bu karışım ayaklarda nasır olan bölgelere yaklaşık 10 dakika boyunca uygulanır. Kullanılan su sıcak olmalıdır. Su serinleyene kadar ayaklar bu karışım içerisinde bekletilir. Daha sonra nasır oluşan bölgeye vazelin ile bir tabaka oluşturulur. Ve son olarak pamuklu bir çorap giyerek bu bölge kapatılır.

 

  • Fayda sağlayacak olan farklı bir tedavide ise; elma sirkesi ile ekmek kırıntıları ıslatılarak 2 gün boyunca bekletilir. Hazırlanan karışım ayaklarda nasır oluşan bölgeye uygulanır. Mendil bir bandaj olarak kullanılabilir. Bu uygulamaları yapmadan önce nasırı yumuşatmak için ılık, su dolu bir kapta belirli bir süre bekletilir. Böylelikle nasır, çok daha kolay ortadan kaybolacaktır.

 

  • 40 gram ıspanak yaprağı yıkandıktan sonra doğranır. Lapa oluncaya dek yapraklar birbiri ile karıştırılır ve ardından nasırlı bölgeye uygulanır. Sonra bu bölge bandaj veya gazlı bez kullanılarak kapatılır. 20 dakika bekletildikten sonra çıkarılır. Bu işlem yaklaşık bir hafta arka arkaya birkaç gün boyunca tekrarlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Kirpikleri Uzatmanın Doğal Yöntemleri

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Meyve Ve Sebzeler