in ,

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Meyve Ve Sebzeler

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Nemlendirici Meyve Ve Sebzeler

Vücudumuzun hayati işlevlerini yerine getirebilmesi için bol miktarda sıvıya ihtiyacı vardır. Bol sıvı tüketmek, açlık sancılarını kontrol etmek ve gün boyunca çok fazla kalori tüketmemeyi sağlamak adına oldukça gereklidir. Vücudu susuz bırakmak kilo alımına sebep olmakla birlikte, çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasına zemin hazırlayabilir. Oldukça güçlü nemlendirici özellikleri olan yeşil içecekler, yüksek lif içeriği ile bağırsak hareketlerine katkı sağlayarak, yağ birikimine neden olan sindirim problemleriyle mücadeleye yardımcı olur.

 

Ispanak:  A,C ve E Vitaminleri, potasyum, demir ve magnezyum gibi minerallerin kaynağı olan faydalı bir sebzedir. %95 e kadar kişiyi tok hissettiren tilokoid olarak bilinen bir madde de içeriyor olması,% 43 oranında kilo vermeye destek sağlamaktadır. Ispanağın 100 gramı sadece 26 kalori içerir ve yüksek  miktarda antioksidan sağlar.

 

 

 

Salatalık:  %96 sı su olan bu sebze sindirime yardımcı olarak, vücut likitlerini düzenler ve atık maddelerin atılmasını destekler. Salatalık, kilo verme diyetlerinde en çok kullanılan gıdalardan birisidir. Buna sebep olan durum ise, içerdiği kalori yönünden düşük olması ve yağları sindirmeyi kolaylaştıran enzimlere sahip olmasıdır.

 

Yeşil Elma:  Yeşil elmada sodyum, yağ ve neredeyse yok denecek kadar az kalori mevcuttur. Ayrıca kolesterol kontrolünü sağlayan ve kolonu temizleyen doğal bir pektin kaynağıdır. Yeşil elma besinlerin emilimini, proteinlerin ve yağların sindirilmesini iyileştiren enzimler içerir. Bu mucize meyve metabolik işlevi aktive ederek, bize diğer gıdalardan daha fazla tokluk hissi verir.

 

Mucize İçecek Karışımı

1 bardak ıspanak, yarım salatalık,2 adet kereviz sapı,2 adet yeşil elma,1 adet limon,30 gram zencefil ve 2 bardak su bir araya getirilir. Öncelikle sebzeler yıkanarak doğranır. Elma, biraz sirke ile yıkanarak doğranır ve çekirdekleri çıkarılır. Bütün malzemeler miksere konularak, limon suyu, rendelenmiş zencefil ve su eklenerek homojen bir kıvam elde edinceye kadar karıştırılır. Güne bu içecek aç karnına içilerek başlanır ve ana öğünlerin arasında tüketilmeye devam edilir. Amaç, ayda en az 1 kere bütün hafta boyunca tüketmektir. Su dengesini sağlayacak olan bu içecek, vücuda ve genel sağlığa oldukça fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Nasırdan Kurtulmanın Doğal Ve Pratik Yöntemleri

Tiroid Hastalığını Doğal Yoldan İyileştirme Yöntemleri