in

Kirpikleri Uzatmanın Doğal Yöntemleri

Kirpikleri Uzatmanın Doğal Yöntemleri

Kirpiklerin her zaman güzel görünmesini sağlamak kolay bir iş değildir. Her kadın elbette güzel ve çekici bakışlara ve gözlere sahip olmak ister. Rimel, makyaj ve diğer güzellik ürünlerinin uzun süre kullanımı hassas kirpikleri iyice yıpratarak normalden daha sık dökülmelerine sebep olur. Uygulanabilecek doğal yöntemler ve dikkat edilecek hususlar ile sağlıklı ve güçlü kirpiklere sahip olmak hiçte zor değildir.

 

 

 

Mükemmel Kirpikler İçin Tavsiyeler

  • Kirpikler de saçlar gibi iyi bir bakımla güçlü olarak uzarlar. Burada en önemli nokta sağlıklı ve dengeli Bu amaçla her gün en az 5 porsiyon çiğ sebze ve farklı meyve çeşitlerini tüketmek son derece önem taşır. Beslenmeye eklenmesi gereken önemli gıdalardan biri yulaftır. Yulafın içinde kirpiklerin daha hızlı ve güçlü çıkmasına yardımcı olan bol miktarda silikon bulunur. Yulaf hem çorbalarda hem de hamur işlerinde mutlaka tüketilmelidir.
  • Stresli zamanlar yaşarken, başımızın üstündeki saçların dökülmesi gibi kirpiklerde zayıflayıp dökülürler.
  • Biotin olarak bilinen H Vitamini kirpikleri güçlendirerek daha hızlı uzamasını sağlar. Badem, fıstık, muz, sardalye, fındık, maya ve tam tahıl bol bol H Vitamini sağlayabileceğimiz besinlerdendir.
  • Antioksidanlar C ve E Vitaminlerinden meydana gelmekle birlikte saç ve kirpiklerin çıkmasını ve güçlenmesini desteklerler. Yeterli oranda C Vitamini alınmadığında saçlar kuruyarak kırılmaya başlar. E Vitamini ise kafatasındaki kan dolaşımını artırır. Limon, portakal, mandalina, kivi, avokado ve yeşil sebzeler bol miktarda bu vitaminleri içerir. Kahvaltıyla beraber 1 bardak narenciye suyu içmek kirpikleri güçlendirmek için yeterli olacaktır.
  • Gün sonunda yatmadan önce özellikle rimel ve göz kalemini çıkarmak oldukça önemlidir. Bu ürünler gözlerde uzun süre kaldığında kirpikleri zayıflatacaklardır.
  • Zeytinyağı ise kirpikler için doğal bir krem görevi görür. Her akşam mutlaka özellikle kirpik diplerine birkaç damla zeytinyağı sürülmelidir. Bu işlem bir iki ay tekrarlandıktan sonra kirpiklerin daha güçlü ve daha sağlıklı çıktığı görülecektir.
  • Vazelin, kirpikler için yine doğal bir kremdir. Geceden sürülüp bırakılabilir ya da 15 dakika sonra durulanabilir. Birkaç hafta içerinde mükemmel sonuçlar görülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Kabızlıktan Kurtulmak İçin Doğal Smoothie Tarifleri

Nasırdan Kurtulmanın Doğal Ve Pratik Yöntemleri