in

Kabızlıktan Kurtulmak İçin Doğal Smoothie Tarifleri

 

Kabızlıktan Kurtulmak İçin Doğal Smoothie Tarifleri

Hareketsiz bir yaşam tarzı, aşırı stres, işlenmiş ve yağlı gıdalar zamanla bağırsak florasını bozarak istenmeyen kabızlık rahatsızlığına yol açar. Lif bakımından yeterli besinler tüketmek, un ve yağ tüketimini azaltmak, daha fazla sebze tüketmek ve egzersiz yapmak doğal bir şekilde tuvalete çıkmaya yardımcı olacaktır.

 

Elma Ve Böğürtlen İle Smoothie

Elma kabızlığı rahatlatma konusunda son derece faydalıdır. Günün istenilen herhangi bir bölümünde rahatlıkla tüketilebilir. Bu smoothieyi hazırlamak için; 1 adet elma, 10 adet böğürtlen, yarım bardak süt ve 2 çorba kaşığı yulaf temin etmek yeterlidir. Öncelikle elmanın kabuğu soyularak çekirdekleri çıkarılır. Daha sonra böğürtlenler iyice yıkanır. Meyveler, süt ve yulaf miksere konulur. Son olarak iyice karıştırıldıktan sonra, aç karnına yanında başka bir şey yemeden tüketilir.

 

Ananas Portakal ve Erik İle Smoothie

Bu güzel tarifte tuvalete çıkmada zorluk yaşanacağı zaman haftada 3 kere içilebilecek sağlıklı ve doğal bir yöntemdir. Bu amaçla; 1 dilim ananas, 1 portakalın suyu, 2 adet incir, 2 adet erik, 1 çorba kaşığı buğday kepeği ve 1 çorba kaşığı keten tohumu bir arada temin edilir. İlk olarak ananaslar soyulduktan sonra güzelce dilimlenir. Eriğin çekirdeği alındıktan sonra incirin posası çıkarılır, portakal sıkılır. Sonrasında ananas, erik, incir ve portakal suyu miksere konulur. Keten tohumu ve buğday kepeği de eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra hemen tüketilir.

Muz Ve Böğürtlen İle Smoothie

Bu formülle güne harika bir başlangıç yapmak ve besleyici öğeler kazanmak mümkün olacaktır. 1 adet muz, 1 kase böğürtlen, yarım bardak badem ve 1 çorba kaşığı keten tohumu yağı mutfakta temin edilir. Sonrasında muz soyularak dilimlenir. Böğürtlenler iyice yıkanır ve bademler ikiye kesilir. Meyveler, badem ve keten tohumu yağı miksere konulur. İyice karıştırılarak afiyetle tüketilir.

 

İncir Ve Pirinç Sütü İle Smoothie

İncir bağırsakları düzenli olarak çalıştırmada harika bir besindir. 6 adet incir,1 çorba kaşığı yulaf ve 1 bardak pirinç sütü içeren malzemelerde incirler soyularak dörde bölünür. Yulaf ve pirinç sütüyle beraber miksere konulur ve iyice karıştırılır. Günde 2 kez tüketilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Hindistan Cevizi Yağı ve Suyu’nun Faydaları

Kirpikleri Uzatmanın Doğal Yöntemleri