in

Koltuk Altı Kararmaları İçin Limon

Koltuk Altı Kararmalarını Geçiren Doğal Tedavi Yöntemleri

Traş,klasik veya sir ağda,iğneli epilasyon,lazer ve istenmeyen tüylerden kurtulmak gibi yöntemler koltuk altında kararmalara neden olur.Koltuk altı traş edildiğinde kıllar daha kalın ve koyu renkte olacağından cilt kararacaktır. Aynı şekilde lazer tedavisi ve aşırı şişmanlıkta kotlu altı kararmalarının sebebi olmaktadır. Fakat evde uygulanabilecek basit ve doğal yöntemlerle kararmaların önüne geçmek son derece mümkündür.

Koltuk Altı Kararmaları İçin Limon

Limon içerdiği asitten dolayı doğal bir beyazlatıcı olduğundan akla gelen ilk tedavi yöntemi olmalıdır. Kalın bir limon dilimi ile banyodan önce koltuk altları iyice ovularak durulanabilir. İsteğe göre limon suyuna salatalık suyu ve bir miktar zerdeçal eklenerek güçlü bir karışım hazırlanabilir.

Aynı şekilde kurutulmuş portakal kabuğu da un haline getirilerek süt ve gül suyu ile karıştırılarak kullanılabilir. Limonla birlikte kahverengi şeker de kullanılırsa karışım, doğal peeling yöntemine dönüşecektir. Ancak çok sert ovuşturmak cildi tahriş edeceğinden dikkatli kullanılmalıdır. Banyodan sonra ise  nemlendirici krem ile cilt nemlendirilmesi unutulmamalıdır.

Bunun dışında ;

 

 

  • Patates de limonda olduğu gibi doğal bir beyazlatıcıdır. Rendeleyip sıkarak suyu çıkarılır ve bu sıvıyla koltuk altları temizlenirse kararmaların iyileştiği gözle görülür şekilde hissedilecektir.
  • Bir başka kuvvetli yöntem ise karbonattır. Bu amaçla karbonat; suyla karıştırılarak macun haline getirilir ve koltuk altlarına sürülür. Karbonat gün içerisinde oluşacak ter kokusunu önlemeye de yardımcı olacaktır.
  • Lor peyniri de koltuk altı kararmalarını engellemektedir. Sütün içerdiği yağ asidi, lor peynirinin içerdiği laktik asitle birleşince doğal bir beyazlatıcıya dönüşür. Bu karışım bir miktar unla karıştırılarak macun haline getirilerek kullanılabilir.
  • Farklı bir uygulamada da; zeytinyağı şeker ile karıştırıldığında, Hindistan cevizi yağı ve E Vitamini yağı direkt kullanıldığında koltuk altında ki istenmeyen kararmaların önüne kolaylıkla geçilebilecektir.
  • Sirke ve pirinç ununun karıştırılmasıyla elde edilen bir macun duş sonrası duş sonrası temiz ve kurulanmış koltuk altlarına sürülerek kuruması beklenir ve sonrasında durulanır. Bu maske hem cilt renginin açılmasına hem de ter kokusuna sebep olan bakterilerin etkisiz hale gelmesini sağlayacaktır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

İstenmeyen Siyah Noktalar İçin Doğal Maske Yöntemleri

Cilt Ve Saç İçin Karbonat ve Argan Yağı Kullanımı Kullananlar