in

Kefir İle Gelen Güzellik; Kefir Maskesi

 

Kefir İle Gelen Güzellik; Kefir Maskesi

Çoğumuzun bugüne dek adını bile duymadığı kefir; zengin vitamin ve mineral içeriğiyle oldukça önem taşıyan bir süt ürünüdür.Tadı ayrana benzemekle birlikte daha ekşi ve keskindir.Probiyotik bir içecek olması ise kefiri daha da faydalı hale getirmektedir.Özellikle çocuklara da belli bir yaştan sonra kefir içme alışkanlığı kazandırılarak birçok hastalığa karşı koruma sağlanmalıdır.Kefir yüksek oranda B12 Vitamini,kalsiyum,magnezyum,K2 Vitamini, folik asit,biotin ve enzimler içerir.Kefir yüz maskesinden saç bakımına kadar çok farklı amaçlarda kullanılmaktadır.

Kefir; bağırsak ve midede oluşan zararlı bakterileri öldürerek kabızlık, basur ve hazımsızlık gibi sorunları ortadan kaldırır.Kemikleri güçlendirerek çocukların hızlı gelişmesini ve sağlıklı büyümelerini sağlar.Herhangi bir nedenden dolayı uykusuzluk sorunu yaşayanlara da yardım eder.Bu amaçla,akşamları yatmadan önce bir büyük bardak kefir içmek sorunu kökten çözecektir.

Kefir, kanı temizleme özelliğinden dolayı,kan damarlarında yaşanabilecek sorunları minimuma indirerek karaciğer ve kalp sağlığının korunmasına fayda sağlar.

Şifa deposu kefir; saç  bakımı içinde inanılmaz etkiler yaratır.Saçlara uygulanıp,1 saat bekletildiğinde ve sonrasında saçlar klasik yöntemle yıkandığında,zayıflayan saç köklerinin kuvvetlendiği ve ciltte meydana gelen tahribatın giderildiği kolaylıkla fark edilecektir.

Kefirin içerdiği besinler cilt için de oldukça faydalıdır. Bu amaçla evde kolaylıkla uygulayabileceğimiz doğal ve oldukça pratik cilt maskesi tarifi mevcuttur.

 

Kefir Maskesinin Yapılışı Ve Sağladığı Faydalar

1 yemek kaşığı kaliteli doğal zeytinyağı,3 adet yarım çırpılmış  yumurta sarısı ve 1 bardak kefir, bir kase içerisine konularak iyice karıştırılır.Karıştırma işlemi çok kuvvetli yapıldıktan sonra cilde uygulanarak 20 dakika bekletilir.20 dakikanın sonunda cilt, ılık süt ile yıkanır. 5 ila 10 dakika sonra da normal su ile yıkama işlemi gerçekleştirilerek, yöntem tamamlanmış olur.

Kolaylıkla hazırlanan ve cilde uygulanan kefir maskesi ile;yaşlanmadan kaynaklana kırışıklıklar gidecek hücrelerin canlı kalması sağlanacaktır.Cilt hiç olmadığı kadar ışıl ışıl ve oldukça güzel bir görünüme sahip olacaktır.Kefir maskesi,yağlı ciltlere de iyi gelmektedir.

Yüzde meydana gelen lekeler için hazırlanan maskeye bal da ilave edilirse ve daha keskin sonuçlar ortaya çıkar.

Kefir maskesine iyice kıyılmış maydanoz ve salatalık eklendiğinde cilde beyazlık katma imkanı da sağlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Biberiye Bitkisi İle Gelen Şifalar

Kan Sulandırıcı Kuvvetli Bir İlaç; Coraspin 100 mg Tablet