in

Kan Sulandırıcı Kuvvetli Bir İlaç; Coraspin 100 mg Tablet

 

Kan Sulandırıcı Kuvvetli Bir İlaç; Coraspin 100 mg Tablet

Kalp damar hastalığı olanlarda kan normal kişilere göre pıhtılaşmaya daha elverişlidir. Darlık olan damarlarda darlığı oluşturan yapı üzerinde pıhtı oluşması  ise kalp krizine neden olur.Bu nedenle pıhtı oluşumunu azaltmak için kan sulandırıcı ilaçlar kullanılır. Coraspin Tablet’te  bu grup ilaçlar içerisinde yer alan etkili bir tedavi yöntemidir.

Coraspin Tablet Nedir Ve Ne Amaçla Kullanılır?

İlacın etken maddesi Asetilsalisilik asittir. Coraspin 100 mg Tablet,vücutta iltihap,ateş ve ağrıya neden olan maddeleri azaltan iltihap önleyici,ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.Kan sulandıran etkisi bulunan Coraspin ağız yoluyla alınan tabletler şeklindedir. Kalp damarlarının tıkanmasının önlenmesinde, kalp ve damar ameliyatları sonrası damar tıkanmaları ve pıhtıların önlenmesinde, geçici felç ve inmelerin önlenmesinde, hareketle ilişkili olmayan göğüs ağrısı ve hafif ağrıların giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Coraspin Tablet Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İlaç kalp ve kan damarları ile ilgili durumlar için kullanıldığında mutlaka doktor denetimi altında alınmalıdır. Hemofili(kanama düzensizliği) hastalığı varsa ya da yakın geçmişte mide-bağırsak kanaması öyküsü mevcutsa ilaç kullanılmamalıdır. Ateşli olan çocuk ya da ergenlik döneminde ki gençlere özellikle grip ya da su çiçeği rahatsızlıkları bulunuyorsa ilaç alımı yaptırılmamalıdır.

 

 

Alkol, mide kanaması riskini artıracağından ilaç kullanırken kesinlikle alkol alımı yapılmamalıdır.Kişinin eğer herhangi bir ameliyat geçirme durumu olacaksa,ameliyat geçirmeden bu ilacın kullanıldığı doktora mutlaka bildirilmelidir.Doktor bir süreliğine ilacın kullanımını durduracaktır.

Eğer karaciğer ya da böbrek rahatsızlığı,kanama ya da kan pıhtılaşma bozuklukları,astım,mevsim alerjisi,nezle,mide ülseri,burunda polip varlığı,gut hastalığı,kalp yetmezliği,yüksek kan basıncı gibi rahatsızlıklar varsa doktor denetimi altında olmadan ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır.

Tedavi esnasında kahve telvesi gibi kusma, siyah-kanlı, katranımsı dışkılama gibi mide kanaması belirtileri olursa ilacın kullanımı hemen durdurulup, tıbbi yardım için vakit kaybetmeden direk doktor aranmalıdır.İlacın kullanımı midede tahriş oluşturabileceğinden her dozu bir bardak dolusu su veya süt ile birlikte alınmalıdır.

Coraspin Tablet’in Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Mide bulantısı,kusma,mide yanması,nefes almada güçlük,karın ağrısı ve ishal ilacın kullanımı esnasında yaygın görülebilecek yan etkilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Kefir İle Gelen Güzellik; Kefir Maskesi

Vertigo Hastalığı Tedavisinde Kullanılan Doğal Yöntemler