in , ,

Vertigo Hastalığı Tedavisinde Kullanılan Doğal Yöntemler

 

Vertigo Hastalığı Tedavisinde Kullanılan Doğal Yöntemler

Baş dönmesi ile aynı anlamda olan vertigo,aslında bir hastalık değil bir semptom olarak kabul edilir.Başın veya vücudun bir hareketi ile ortaya çıkan baş dönmesi ataklarıdır.Baş dönmesine şuur kaybı,çift görme,konuşma bozuklukları ve felç gibi semptomlar eşlik edebilmektedir.Ayrıca boyun problemleri ve sistematik hastalıklarda da vertigo görülebilir.Vertigo,sadece bir bulgu olduğundan öncelikle altta yatan hastalık tedavi edilmelidir.Vertigo da tedavi için kullanılan ilaçlar,semptomatik rahatlama sağlayabilmektedir ancak uzun süreli tedaviler için önerilmemektedir.

Uygulanabilecek Doğal Yöntemler Nelerdir?

Tedavi için evde kolaylıkla uygulayıp kullanabileceğimiz doğal yöntemleri tercih etmek daha akılcı ve sağlıklı olacaktır. Mutfaklarda bulundurduğumuz zencefil;  baş dönmesi ve mide bulantısı için ispatlanmış bir çözümdür.Zencefil,beyin ve vücudun diğer bölümlerine kan akışını uyarır.Baş dönmesi yoğunluğunu azaltmak ve üstesinden gelmek için,taze zencefil ve zencefilli şekerler tüketmek,zencefil gazozunu ya da zencefil çayını günde birkaç kez içmek,baş dönmesinden kurtulmaya olanak sağlayacaktır.,

 

Çilek;  baş dönmesi tedavisi için mucize ilaçlardan biridir.Uygulanması gereken yöntem ise;olgunlaşmış taze çilekleri alıp,ezerek yoğurtla karıştırmaktır.Baş dönmesi,bu yoğurt karışımı düzenli olarak tüketildiğine kesinlikle azalacaktır.

Bir başka doğal tedavi yöntemi ise limondur. Limonda ki C Vitamini bağışıklık sistemini güçlendirerek,vücudun hastalıkla savaşmasına yardım edecektir.Yarım limon suyu ve 2 çay kaşığı şeker,bir bardak suya karıştırıldığında baş dönmesinin hafiflediği rahatlıkla gözlenecektir.

Diğer bir mucize ise; elma sirkesi ve bal karışımı.Bu seçenekte ham bal ve pastörize edilmemiş elma sirkesini kullanmak daha iyi olur.Her iki madde de beyinde ki kan akışını kolaylaştırır.Bir parçalı elma sirkesi için,2 parça bal kullanılır.Elde edilen bu karışımdan günde 2 ya da 3 kere,1 çorba kaşığı tüketmek,vertigonun tedavisi ve önlenmesi aşamasında oldukça fayda sağlayacaktır.

Fesleğen;  baş dönmesini hem etkili hem de hızlı bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.Bu amaçla; 3 ya da 4 adet fesleğen yaprağı alınır,1 fincan sütle birlikte kaynatılır.Bu süt hem içilebilir hem de yatmadan önce kokusu teneffüs edilebilir.Ayırca bu yöntem birkaç hafta içinde tekrarlanabilir.

Badem sütü doğal tedavi yöntemi de başka bir etkili uygulamadır. Bu hızlı tedavi yöntemi için; bademler bir gece boyunca suda  bekletilir.Sonrasında sabah bir miktar öğütülürler.Elde edilen macun biraz ılık süt içerisi ne eklenir ve iyice karıştırılarak içilir.Bu tedavi yöntemi her gün uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Kan Sulandırıcı Kuvvetli Bir İlaç; Coraspin 100 mg Tablet

Plavix Film Tablet Nedir Ve Ne Amaçla Kullanılır