in

Plavix Film Tablet Nedir Ve Ne Amaçla Kullanılır

 

Kan Pıhtısı Oluşumunu Önleyen Etkili Bir İlaç; Plavix Film Tablet

Kan pıhtılaşması kan pıhtılarının çok kolay oluşması ya da uygun biçimde çözünmemesi durumudur.Normal koşullarda kan pıhtıları,kan damarı duvarlarında ki  küçük kesik ya da çatlakları kapatmak ve kanamayı durdurmak için oluşur. Nefes darlığı ,hızlı kalp atışı,ani güçsüzlük, ani olarak bulanık görme ve konuşmada zorluk,kol veya bacakta ki kırmızılık,şişme,acıma hissi yaşanıyorsa,kan pıhtılaşma sorunu yaşanıyor denebilir.Tedavi yöntemleri arasında evlerde yapılabilecek basit tedavi yöntemleri dışında, Plavix Film  Tablet gibi ilaç tedavisi uygulamaları da başarılı sonuçlar vermektedir.

Plavix Film Tablet Nedir Ve Ne Amaçla Kullanılır?

Plavix Film Tablet; kan pıhtısı oluşumunu önleyen  bir ilaçtır. Sertleşmiş kan damarları içinde(atardamarlar) kan pıhtısını önleyerek etkisini hissettirir.Yakın zamanda anjiyo,kalp krizi,felç geçirmiş ya da  damar sertliği rahatsızlığı olan hastaların tedavisinde kullanılır.

Plavix Tablet Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

İlaç kullanılmadan önce; karaciğer veya böbrek hastalığı varsa, iç kanama eğilimini artıran bir kan hastalığı,mide ülseri gibi iç kanama riski bulunan bir rahatsızlık,kısa süre önce geçirilmiş ameliyat ya da kaza ve yaralanma durumlarından herhangi biri mevcut ise,bu  durumların her biri mutlaka doktorla paylaşılmalı ve anlatılmalıdır.Tedavi süresinde hafif yaralanmalarda bile kolay kanamalar meydana gelebilir.Eğer durmayan bir kanama olursa en  yakın acil servise başvurulması gerekir.

 

 

Bir başka husus ise, ilacın kullanımı sırasında mide, bağırsak ya da sindirim sistemi kanamaları gibi iç kanamalar meydana gelebilir.Eğer siyah veya kanlı dışkı,kan öksürme kahve telvesi görümünde kusma gibi kanama belirtileri yaşanırsa en kısa an içerisinde doktora başvurulmalıdır.

Şayet hastalar, herhangi bir ameliyat veya diş operasyonu geçirecek olursa diş hekimine bu ilacın kullanıldığı operasyon başlamadan belirli bir süre önce söylenmelidir. Çünkü şiddetli kanamayı önlemek için ilacın kullanımının  7 gün önceden durdurulması gerekir.

İlaç, 18 yaşından küçük çocuk ve ergenlerde kullanılmamalıdır. Alkol,mide ve bağırsaklarda ki kanama riskini artıracağından,tedavi süresince asla kullanılmamalıdır.

Plavix Tablet’in Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Burun kanaması, dokuda kan toplanması sebebiyle oluşan şişlik,ciltte ezik,ameliyat bölgesi,mide ya da bağırsaklarda kanama,hazımsızlık ve mide ekşimesi ilaç kullanımında sıkça görülen yan etkilerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Vertigo Hastalığı Tedavisinde Kullanılan Doğal Yöntemler

Doktor Tavsiyeli Demir İlacı; Decavit Pronatal Film Tablet