in

Kalp Sağlığı İçin Magvital

MAGVİTAL

Magvital nedir? Magvital ne için kullanılır?

Magvital, magnezyum mineral destek ürünleri diye adlandırılan bir ilaç grubunun içerisinde yer almaktadır. Magtalin içerisinde magnezyum karbonat ve magnezyum oksit etken maddeleri bulunmaktadır. Magvital ilaç 30 adet olmak üzere ambalajlanmaktadır.

Magvital vücutta Magnezyum eksikliğinde kendini gösteren rahatsızlıkların tedavisinde,

Kalp atımının düzensizliği ve kullanması durumunda, kalp krizinde, kalbi besleyen damarların tıkanması durumunda hissedilen göğüs ağrısının önlenmesi ya da geçirilmesinde, çok ilerlememiş yüksek tansiyonun tedavisinde,

Sinir ve kaslarda meydana gelen birden ve sürekli kasılma durumlarında, kaslarda oluşan kramplar da, sindirim sisteminde mide ve bağırsaklarda meydana gelen kramp durumlarında, yeni doğmuş bebeklerde ve yaşı küçük çocuklarda stres ve ağrılı kramplarda, baldır kramplarında ve sinirlerim ve kasların ani uyarıldığı durumların tedavisinde,

Hamilelik durumunda zamanından önce başlayan kasılmaları rahim ağzı genişliğinin dar olmasının, erken zar yırtılması durumunun, gebelikteki kasılma durumlarının, hamilelikte yaşanan kan basıncı artışı, havale nöbetleri, idrarda protein miktarının var olması, vücudun suyu dışarıya atmasını bozulması ve saklaması, ağrılı adet görme durumlarının tedavisinde,

 

 

Kireçlenme ve kemikleşme gibi hastalıkların tedavisinde,

Böbrekte taş oluşumunun engellenmesi gibi durumlarda,

Migren ve diyabet hastalığının tedavisinde doktorlar tarafından hastalara önerilen bir ilaç olmaktadır.

Magvital nasıl kullanılmaktadır?

Magvital ilacın kullanım süresi var kullanılacak uygun doz miktarı her kişiye göre farklılık gösterebilir. Her hafta için en uygun doz miktarı doktorunuzun önermiş olacağı doz miktarı olacaktır. Eğer Doktorunuz tarafından özel bir kullanım şekli ve doz miktarı önerilmemiş ise ergenler ve yetişkinler için uygun olan doz miktarı gün içerisinde kullanılmak üzere bir ya da iki saşe olmaktadır. Gebelikte ve de laktasyon dönemlerinde kullanacak olan kişilere önerilen doz miktarı bir gün içerisinde bir ya da iki saşe olmaktadır.

Magvital ağız yoluyla olarak kullanılmaktadır. Ilaç kullanılacağı zaman bir paket ilaç yaklaşık yarım bardak su bardağı içerisinde eritilir. Erimiş olan ilaç tüketilir.

Çocuklar için kullanımında 6 ile 11 yaş arasındaki çocuklarda gün içerisinde kullanmaları gereken uygun doz miktarı bir saşe olmalıdır. 6 yaşından küçük olan çocukları doktor önerisi olmadan ilacı kullanmaları önerilmez.

Yaşlılar için özel bir kullanım şekli bulunmamaktadır. Doktorun önerdiği doz miktarı kadar yaşlı hastalar gün içerisinde ilacı kullanabilirler.

Böbrek yetmezliği gibi rahatsızlığı bulunan kişilere magvital ilaç önerilmez. Karaciğer yetmezliği gibi rahatsızlığı bulunan kişiler için özel bir kullanım şekli bilinmemektedir. Buz gibi hastalar ilaç kullanımı gerekir ister doktorlarına bu durumu danışmalıdırlar.

İlacı kullanırken gün içerisinde almanız gereken saatte ilacı almayı unuttuysanız bir sonraki ilaç saatinde dengelemek için çift doz ilaç kullanmayınız. Tekrar kullanmanız gereken ilaç miktarı kadar ilaç alınır. Aşırı miktarda ilaç almak zararlı olabilir. Aşırı dozda ilaç almış iseniz bu durumu doktorunuza bildirmeli ve bu durum hakkında bilgi almalısınız. Magvital’i kullanırken kendiliğimizden bırakmanız doğru olmayacaktır doktorunuza tanıştıktan sonra ilacı bırakmanız önerilmektedir.

 

Yan Etkiler her kişiye göre farklılık gösterebilir. İlacın içerisinde bulunan etken maddeye karşı hassasiyet durumu söz konusu İse bir takım yan etkileri görülmesi de muhtemel olacaktır. Yan etkilerin bazıları çok hafif olarak görünse de bazı yan etkiler çok ciddi sonuçlar ve yaratabilir.

İshal, mide bulantısı, kusma, hastanın kendini yorgun hissetmek karın ağrısı gibi durumlar ilacın yan etkileri olmaktadır. Bu gibi yan etkilerle karşılaştığınızda doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Solunum yetmezliği, koma, cilt üzerinde ağrılı ve alerjik döküntüler ilacın ciddi yan etkileri olmaktadır. Bu gibi yan etkiler ile karşılaştığınızda derhal ilaç kullanımını bırakıp doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Macrol nedir? Macrol ne için kullanılır?

Farenjite İyi Gelen Bitkiler

Farenjite İyi Gelen Bitkiler