in

Kalp Krizi Önceden Belirti Verir Mi ?

Kalp Krizi Önceden Belirti Verir Mi  veya belli olur mu soruları hayati öneme sahip sorular.Günümüzde kalp krizine bağlı hayat kayıpları ciddi seviyelerde arttı.Kalp krizini 1 ay önceden anlaşılır mı olumlu cevap durumunda nasıl anlaşılır gibi soru aklınıza gelebilir.

Kalp krizi ülkemizde çoğu insanda görülen bir sorun. Kalp krizinde yaş aralığının artık daha genç kişilere doğru yaymış olması bu soruna dikkatle yaklaşmamız gerektiğini gösteriyor. Doğru beslenme ve düzenli bir yaşamın yanında kalp krizine karşı çözüm yollarını takip etmek oldukça önemli. Kalp krizinin gerçekleşmeden önce belirtileri bulunuyor; yani kalp krizi gerçekleşmeden bir ay önce uyarıyor diyebiliriz. Tabi burada bir ayı belirli bir gün sayısı olarak almamalıyız ve uyarılara kulak asmalıyız:

 

  • Göğüs ağrıları dikkate alınması gereken bir konudur. Eğer başka bir rahatsızlıkla ilgili değilse göğüs ağrıları kalbinizle ilgili olabilir. Bu ağrılar genellikle 15 – 20 dakika kadar sürer. Ensede, çenede, boğazda, sırtta ve kollarda tekrar eden ağrılara dikkat edin. Kollarda ağrılar özellikle koltukaltı bölgesinde yoğunlaşabilir.
  • En basit hareketlerde bile yorgunluk hissi oluşuyorsa ve nefessiz kalıyorsanız bir uzmana başvurmalısınız.
  • Nefes darlıkları hem akciğer sağlığı, hem de kalp sağlığı açısından incelenmelidir.
  • Aşırı terleyen kişilerin de farklı bir rahatsızlığın mı, yoksa kalp sorunlarının mu bu terlemeye neden olduğu incelenmelidir.
  • Kolayca başınız dönebiliyorsa bu kan dolaşımıyla, dolayısı ile kalple ilgili bir sorun olabilir. Paniğe kapılmadan doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.

Kalp Krizi Önceden Belirti Verir Mi bu kesin bir şekilde verir diyebileceğimiz bir soru olmadığı buradan da anlaşılıyor.Fakat ufak ufak bazı sinyalleri aldığınızda hemen kalp ile ilgilenen hekime görünmeniz gerekecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebeklerde Sık Görülen İsilik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ağız Kokusu Neden Olur Nasıl Giderilir