in

Bebeklerde Sık Görülen İsilik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bebeklerde İsilik nedir geçer ,neden oluşur gibi merak edilen sorular bulunuyor.Anneler bebekleri konusunda gerçekten çok hassaslar özellikle kadınlar kulübü sitesinde açılan konulara baktığımızda bunu daha iyi anlamanız mümkün.
Bebeklerdeki özellikle alında meydana gelen isilik hemen dikkati çektiği için daha çok sorulan soru arasındadır.Fakat boyun ve sırt bölgelerinde daha sık rastlanmaktadır.Bunun nedeni ise giyilen elbise olarak görülebilir.Özellikle yaz aylarında olan sıcaklık ile bebeklerde görülen İsilik sorunları daha fazla karşılaşılan bir durumdur. Bu nedele İsilik bulaşıcı mı diye bir soru aklınıza getirmemeniz gerekiyor.

İsilik, yetişkinlerde görülebildiği gibi, bebeklerde daha sık meydana gelen bir cilt sorunudur.
Oldukça yaygın bir sorun olduğu için çoğumuz büyüklerimizden kalan yöntemlerle isiliğe müdahale eder,
çok fazla üzerine düşmeyiz. İsilik neden olur ya da bebeklerde isilik nasıl geçer diye merak eden anne babalar için isiliğin
sebeplerini ve işe yarayan iyileştirme yöntemlerini ele aldık.

Bebeklerde İsilik Sebepleri Nedir Madde Madde İncelemeye alalım:

  • Bebeklerimizin cildi sıkı giysiler nedeniyle daha az hava alır. Bebeklerin gözenekleri bize göre daha ufak olduğu için onlarda tıkanma sonucu isilik oluşması daha fazla görülecektir.
  • Sıcak ortamlarda ve havalarda daha sık isilik gözlenir.
  • İsilik bebeklerden bebeklere veya yetişkinlere bulaşan bir rahatsızlık değildir.
  • İsilikler bazen bir günde bazen birkaç günde yok olurlar.
  • Bebekleri aşırı koruyucu giydirmek ve sıkan veya saran kıyafetler giydirmek yerine biraz daha rahat giydirmek isiliklerin oluşumunu azaltabilir.
  • Özellikle sıcak yaz aylarında bebeğinizin güneşe çok fazla maruz kalması isiliği tetikleyebilir. Bu nedenle gölgede kalması ve koruyucu gölgelik-şemsiye ile korunması yararlı olabilir.
  • Özellikle sıcak havalarda biraz daha serin yerlerde bebeğinizi uyutmak, pamuklu ve rahat giysiler giydirmek isiliğe karşı önemli bir çözümdür.
  • İsilik için bebeğinizin cildinde kullanabileceğiniz krem veya losyonları doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Bebeklerde İsilik Nasıl Geçer

Bu konuda bir çok bilgi dolaşmaktadır.Bebeğinizin cildi hassas olduğu için daha hassas olmalısınız.Bunu için piyasa çeşitli kremler bulunuyor.Bu ilaç ve kremlerin isimleri ise coresatin ,bepanten, sudocrem , hametan  iyi geliyor diye bilinmektedir.Ayrıca pudra ve gülsuyunun yanı sıra deniz suyuda öneriler arasında yer almaktadır.Fakat size tavsyemiz bebekleriniz konusunda daha araştırmacı olmanız ve doktorunuza danışmanız.İsilikle bazı durumlarda geçmesi daha uzun sürecektir.Bu durum kaşıntılı bir dönem olarakta geçilmektedir.Sıcakta daha görüldüğü için İsilik olan yerlerde ateş olduğunu düşünebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise bitkisel yöntemlerle isilik geçer mi ? Bu konuda bilgi vermek istemiyoruz.Çünkü bitkisel kürler veya tedavi yöntemleri bebekler için çok uygun olmayacaktır.Bunun yerine kremler daha faydalı olabilir.

Bebeğinizde İsilik görülmesi gayet doğal bir durumdur.Bu nedenle telaşa kapılmamalısınız.Yukarıda verdiğimi önerileri uygulamak sizin için başlangıç olabilir.Zaman içerisinde geçtiğini göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Formula 7 Plus Kapsül Kullanımı, Kullanıcı Yorumları

Kalp Krizi Önceden Belirti Verir Mi ?