in

Kalp Dostu Monoket long Nasıl Kullanılır

MONOKET LONG

Monoket Long organik nitratlar grubunda bulunan, kalp hastalıkları için kullanılan, damarları genişletmek gibi özelliğe sahip olan bir ilaçtır.

Monoket Long şeffaf ve koyu pembe renk ile olmak üzere iki renge sahiptir. Bir kutuda 20 tane ilaç olmak üzere ambalajlanmaktadır.

Kalbe giden kılcal damarlarda tanıklık olmasına bağlı olmak üzere kalbe gerektiği kadar oksijen gitmemesi sebebiyle göğüste hissedilen ağrıların tedavi edilmesi ve önlem alınması için,  kalpte meydana gelen hastalıkları tedavi etmek için, idrar söktürmek için ve de damarları genişletici özelliği bulunmasından dolayı uzun süreli kalp yetmezliği hastalığının tedavisinde doktorlar tarafından hastalara önerilen bir ilaç olmaktadır.

 

Monoket long ile ilgili görsel sonucu

 

Monoket long nasıl kullanılmaktadır?

Monoket long’un hangi dozda kullanılacağı ve ne kadar süreli tedavi uygulanacak her kişiye göre farklılık gösterebilir. Hastalar için en uygun tedavi süresi ve doz miktarı doktorun kişilere önereceği miktar olacaktır. Eğer farklı bir tedavi süresi ve toz miktarı uygulanmayacak da yetişkinler için uygun olan doz miktarı gün içerisinde bir defa olmak üzere bir adet ya da 2 adet ilaç kullanılabilir.

Monoket Long ağız yoluyla yapılarak kullanılmaktadır. İlaç içilecek zaman bol su ile tüketmeniz önerilmektedir. İlacı yutarken çiğnemeniz ve ezmenin önerilmez.

Monoket long ilacının çocuklar için kullanılır nasıl bir etki yaratacağı Şimdilik belirli değildir. Doktor tavsiyesi olmadan çocuklar üzerinde kullanımı önerilmez.

Yaşlı hastalar için özel bir kullanım şekli bulunmamaktadır. Doktor tarafından önerilen kullanım şekli ve doz miktarı hasta için en doğrusu olacaktır. Karaciğer yetmezliği ve böbrek yetmezliği gibi rahatsızlığı bulunan kişiler ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır ve doktorlarının önerdiği şekilde ilacı kullanmaya devam edebilirler. Monoket long kullanırken ilacı günün aynı saatlerinde almaya özen gösteriniz. Bu takdirde ilacın etkisi daha tesirli olacaktır.

Tedavi bitmeden ilacı kendi isteğiniz ile bırakmayınız tedavi için en uygun süreyi size doktorunuz söyleyecektir. Eğer ilacı daha önce bir zamanda bırakırsanız tedaviden beklenen sonucu alamazsınız.

Bilecik kullanırken almamız gereken saatte içmeyi unutursanız bir sonraki ilacı içmeniz gereken saatte alınız ve de unuttuğunuz dozu dengelemek adına çift doz ilaç kullanmayınız. Bir seferde kullanmanız gereken doz kadar ilaç içiniz.

Monoket long aşırı dozda kullanmaktan kaçınınız. Eğer Normalde almanız gerekenden daha fazla dozda ilaç almışsanız bu durumu doktorunuza bildirmelisiniz. Aşırı dozda ilaç alımında bir takım yan etkiler kendini gösterebilir. Kalp atışlarının aniden hızlanması, kan basıncında bir anda düşüş yaşanması, terleme, baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı ve beraberinde kusma, ishal, güç kaybı ve yorgunluk aşırı dozda ilaç alımında yaşanabilecek durumlar arasındadır. Yüksek dozda alınan maketler kafa içi basıncının bir anda artmasına ve bununla beraber beyinde hasarlara neden olabilir.

Monoket long’un yan etkileri nelerdir?

İlacın yan etkileri her kişide farklı olarak görülebilir. İlaç içerisinde bulunan etken madde karşı hassasiyet durumu söz konusu ise bu aşırı duyarlılık tam bir takım Yan Etkiler oluşabilir bazı yan etkiler kendini hafif olarak gösterse de bazı yan etkiler ciddi boyutlarda olabilir.

Yorgun hissetme, mide bulantısı, kusma, huzursuzluk, ben Nefes alışverişinin artması ilacın yaygın olarak görülen yan etkileri arasındadır. Bu gibi yan etkilerle karşılaştığınızda doktorunuza veya eczacınıza danışabilirsiniz.

Kan basıncının aniden düşmesi, dolaşım sisteminin iflas durumuna gelmesi, bayılma, kalp atışının yavaşlaması, yüzde dilde ve boğazda şişme ve buna bağlı olarak nefes alışverişini zorlaşması, deri üzerinde kabarcıkların oluşması ve döküntü yaşanması ilacın yaygın olmayan yan etkileri olmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda ilaç kullanımını bırakarak doktorunuza başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Farenjite İyi Gelen Bitkiler

Farenjite İyi Gelen Bitkiler

Sağlıklı Bebek Büyütmenin Sırları

Sağlıklı Bebek Büyütmenin Sırları