in

Sağlıklı Bebek Büyütmenin Sırları

Sağlıklı Bebek Büyütmenin Sırları
Sağlıklı Bebek Büyütmenin Sırları

Anne olmak bu dünyadaki en zor şeylerden biri. Bir kadının çocuğunu dokuz ay boyunca karnında taşıması sonra onu dünyaya getirip her anında yanında olması ve onu yetiştirmesi, gerçekten cesaret isteyen bir durum.

bebek-bakimi.jpg

Bebekler Nasıl Büyütülmeli?

Bebek büyütmenin zorlukları elbette aktif olarak doğumdan sonra başlar ama hamilelik süreci de hem bebeğin sağlığı hem de annenin sağlığı için büyük önem taşır. Bebeğin doğumundan sonra aktif olarak müdahale şansımızın olması, hamilelik sürecinde ki sağlıksal müdahaleden daha avantajlıdır.

bebek-nasil-buyutulur.jpg

Sağlıklı bebek dünyaya getirmek veya sağlıklı bebek büyütmek, eğer kalıtsal bir sıkıntı yoksa çok da zor bir durum değil aslında. Doktor tavsiyeleri ile paralel ilerleyen sağlıklı beslenme ve vitamin takviyeleri işe yarayan çözümler arasında yer alıyor. Bebek sağlığını her türlü olumsuz yönde etkileyecek ortamlardan uzak durmak, alkol ve tütün ürünlerini kullanmamak, zararlı alışkanlıkları tüketmemek, dengeli ve besleyici gıdalara hayatımızda yer verip gerekli vitamin takviyeleri ile hayatımıza devam etmek sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek adına yapabileceğimiz en doğru şeyler. Elbette ki burada doktor tavsiyeleri ve kontrolleri büyük önem taşır. Çünkü her anne ve her bebek farklı bir sürece sahiptir.

Bebek Büyütürken Bilinmesi Gerekenler

Doğumdan sonraki süreçte anne bebek ilişkisindeki en büyük yardımcılardan biri ise bebek büyütme rehberi oluyor. Genellikle hemen her kitapçıda bulunan hatta internetten de çeşitli bilgilere ulaşabileceğiniz bebek büyütme rehberi bilmediğiniz, takıldığınız ya da aklınızı kurcalayan hemen her konuda size yardımcı olabiliyor.

bebek-bakiminda-dikkat-edilmesi-gerekenler.jpg

Bebeklerin doğumdan sonra sağlıklı beslenmeleri ve büyümeleri için elbette anne sütü mutlaka şarttır. Mucizevi bir etkisi bulunan anne sütünün bebeklerin gelişimine etkisi büyüktür. Peki sağlıklı bebek nasıl anlaşılır? Bu sorunun cevabı bebekten bebeğe farklılık gösterir. Özellikle 0-3 yaş dönemi bebekler için en önemli dönemlerden biri olarak kabul edilir. Bu dönem bebeklerin en hızlı gelişip büyüdüğü dönemdir.

Tüm bunların yanı sıra bebeklerde düzenli uyku, sağlıklı bir bebek profili için ilk sıralarda yer alır. 0-3 yaş döneminde bebeklerin sağlıklı beslenmeleri, şekerli gıdalardan uzak tutulmaları, düzenli uyumaları ve özenle bakılmaları gerekir. Aksi durumlarda bebeklerde akıl sağlığında gerileme, bedensel fonksiyonlarda gelişim sıkıntısı vb. durumlar meydana gelebilir.

Ek olarak belirtmek gerekir ki bebeğinizin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için anne sevgisi hatta ebeveyn sevgisi çok çok önemlidir. Bebek sizden aldığı sevgi ile daha sağlıklı gelişecek daha çabuk büyüyecektir.

Bebeklerde beslenme alışkanlığı erken yaşlarda edinilmesi gereken bir durumdur. Hatta bu süreç hamilelikte başlar. Siz hamileyken sürekli tatlı, hamur işi, makarna vs. ile beslenirseniz, çocuğunuzun beslenme alışkanlığı da bundan mutlaka etkilenir. Bu yüzden sağlıklı beslenmek hamilelik sürecinde de büyük önem taşır.

Bebeğinizin büyüme süreci devam ederken mutlaka ama mutlaka pedegoglardan, çocuk doktorunuzdan ve kadın doğum doktorunuzdan mutlaka yardım alın. Dış destekler elbette işinize yarayacak ve hayatınızı kolaylaştıracaktır. Fakat sağlık konusunda mutlaka uzmanlardan yardım almak gerekir.

Galactago Damla Nasıl Kullanılır

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Kalp Dostu Monoket long Nasıl Kullanılır

Çocuğum Obez Mi?

Çocuğum Obez Mi?