in

İktidarsızlığa iyi gelen besinler

İKTİDARSIZLIĞA İYİ GELEN BESİNLER

Partnerinizle yaşadığınız en özel anların yarıda kalması veya bir sağlık problemi olarak karşınıza çıkması ilişkileri yıpratmak da kişinin kendine olan güvenini azaltmaktadır. Bu nedenle iktidarsızlığa iyi gelen besinler ile ve bitkisel çözümler üreterek daha sağlıklı ve daha sorunsuz bir beraberlik yaşayabilirsiniz. İktidarsızlık kolayca tedavi edilen bir durumdur. Gerek tükettiğimiz besinler gerek tıbbi müdahalelerle bu sorun sorun olmaktan çıkmakta ve çiftler yeniden mutlu bir beraberliğe adım atabilmektedirler. Bu nedenle öncelikli olarak hiç kimse tarafından bu probleminizi yönelik çözümler aramalı aynı zamanda tıbbi olarak bir problem görülmediği durumlarda iktidarsızlığa iyi gelen besinler ile beslenerek daha sağlıklı ve daha kuvvetli bir cinsel yaşama kavuşabilirsiniz.

İktidarsızlığı etkileyen birçok neden vardır. Özellikle orta yaşlarda kullanılan ilaçlar veya sürekli tüketilmesi gereken içecekler iktidarsızlığa neden olabilmektedir. Özellikle de antidepresanlar, iştah düzenleyiciler, sakinleştiriciler, tansiyon ilaçları iktidarsızlık sorunu yaşatabilmektedir. Bu nedenle böyle bir yan etki gözlemlediğiniz de doktorumuza farklı içerikte bir ilaç verip veremeyeceğini sorarak daha sakin ilaçlar kullanabilirsiniz.

İktidarsızlık sorunu oluştuğunda sakin karşılayarak bu duruma neyin neden olduğunu düşünebilirsiniz. Özellikle de sıkıntı yaşadığınız bir dönemde iktidarsızlık problemi yaşıyorsanız böyle bir sorunla karşılaştığınızda da stresinizi gidermeye çalışarak partnerinize adapte olun. Özellikle ilişki esnasında birbirinize sarılmak sizi daha mutlu edecek ve duygusal anlamda mutlu olmanızı huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Yeniliklere açık olarak farklı egzersizler aynı zamanda rutin bir ilişki yaşamanın dışında daha farklı pozisyonlar deneyerek farklı bir ilişkiye adım atın. Özellikle iktidarsızlık denildiğinde erkeklerin yaşadığı problemler akla gelmektedir. İktidarsızlığa iyi gelen besinler arasında başta ceviz, maydonoz, istiridye, hindi, tarçın, kekik, nane, vanilya, sivri biber, kereviz, greyfurt, yumurta, kuşkonmaz, enginar, badem, bezelye, roka, şalgam, fıstık, salatalık, Hindistan cevizi, bal, fesleğen ve mango gibi besinler iyi gelmektedir. Kadınlarda ise çikolata yani şekerli besinler kadınlarda cinsel uyarıcı olarak görülmekte keyif verici özellik sağlamaktadır. Serotonin seviyesini artıran çikolata mutluluk hissi de vermekte böylece daha sağlıklı bir beraberlik yaşamaktadır. Ahududu çilek ve yoğurt ile tarçın gibi besinleri tüketerek daha sağlıklı bir cinsel birliktelik kadınlar içinde sağlanabilmektedir.

 

 

 

Kadın ve erkeklerde farklı tür bitkiler farklı hormonları ve bezleri tetiklemek de bu nedenle çikolata kadınlarda erkeklere oranla çok daha fazla etkili bir besin olarak kullanılmaktadır. Regli döneminde veya kadınların kendilerini mutsuz hissettiklerinde vücutlarının çikolataya eğilimi ortaya çıkmaktadır. Erkekler de ise en çok dikkat çeken güçlendiriciler arasında pekmez, kuşkonmaz, ceviz ve buna benzer kuruyemişler yer almaktadır. İktidarsızlığa iyi gelen besinler ile yalnızca hormonlar eksikliğiniz veya yaşadığınız sıkıntılar ve stres nedeniyle cinselliğe adaptasyonunu engelleniyorsa bu tür sorunlarda çözüm üretilebilmektedir. Tıbbi olarak iktidarsızlık problemi yaşıyorsanız bunun için bir uzmandan destek almanız gerekmektedir. Genellikle iktidarsızlık denildiğinde erkeklerin daha fazla karşılaştığı bir durum olarak ortaya çıksa da kadınlar böyle bir durumda duygularının veya kendilerini yeterince ifade edememektedirler. Erkeğin boşalamama ve cinsel ilişki esnasında yeterli sertleşmeyi sağlayamaması durumu kadınında bunu hissetmesi erkeğin öz güvenini kaybetmesine de neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında bunun altında yatan neden araştırılmalı incelenmeli ve gerekli görüldüğünde hekim tarafından da kişinin kullanmış olduğu ilaçlar başta olmak üzere incelenerek yeni tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Günümüzde penil protezler de erkekler de iktidarsızlık sorunu için önemli bir çözümdür. Cerrahi müdahalelerle de iktidarsızlık sorunu çözüme ulaşılırken küçük veya dönemsel olarak meydana gelmiş iktidarsızlığa iyi gelen besinler sayesinde daha mutlu çiftler ve huzurlu birliktelikler yaşanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Bölgesel zayıflama egzersizleri

Cilt Lekelerini yok etmek için