in

Cilt Lekelerini yok etmek için

Cilt lekelerini yok etmek biz bayanların en çok  araştırdığı özel bir konudur. özellikle küçük yaşlarda cildimizde hüküm süren sivilceler zamanlar cilt üzerinde çeşitli izler bırakmaktadır. kimi zaman derinlemesine kalan bu izler her aynaya baktığımızda kendimizi kötü hissetmemize neden olmaktadır.

Tabi ki cilt lekeleri ne yazık ki sadece sivilcelere bağlı olarak kalmamaktadır. bazen güneşin cilt üzerinde bıraktığı güneş yanıkları şeklinde var olabilmektedir.  Bu lekelerde yine kolay kolay geçmeyen özel cilt lekeleri olarak bilinmektedir. Bayanların diğer önemli cilt lekesi olarak akılda kalan ise muhakkak ki doğum lekeleri olmaktadır. 9 aylık hamilelik sürecinde cildimiz üzerinde hüküm süren doğum lekeleri olmaktadır.

Peki  cilt lekeleri nası geçer?

cilt lekesi için en başta bir cilt doktorundan yardım alarak tıbbi yönden yok etmek mümkün olabilmektedir. Bazen bu kimyasalları cilt üzerinde kullanmak istemeyen kişiler ise evde kendi yapabilecekleri doğal yöntemler ile yok edebilmenin çabası içerisinde bulunmaktadır.

 

 

cilt lekelerini doğal yöntemlerle geçirmek, aloe vera bitkisi oldukça  önemli bir yere sahip. Her gece temizlenmiş bir tene  güzelce sürmeniz ve o şekilde uyumanız gerekmektedir. Sabah uyandığınızda ise soğuksu ile yıkamanız gerekmektedir.

Gece yapılan cilt bakımları çok daha etkili olmaktadır. Çünkü gece boyu çeşitli olumsuz etkiler ile karşılaşmamakta ve daha hızlı etki sağlamaktadır.

Maden suyu ile yapılan temizleme işlemi de yine cilt lekelerini zamanla açmaktadır. adeta bir tonik görevi üstlenen bu özel yöntem en çok tercih edilen cilt temizleme ürünleri arasında yer almaktadır.

dove sabun yine sabah ve akşamları sürekli olarak kullanıldığı durumlarda cilt üzerinde gözle görülür etkiler yaratmaktadır. Cildi kurtulmakla birlikte cilt lekelerini de açtığı kolayca fark edilebilmektedir.

her sabah ve akşam süt tüketmek her gün düzenli olarak süt tüketmek te yine içten cilt rengini açan özel bir doğal yöntemdir.

sizlerde size uygun yöntemi tercih ederek cilt lekelerine kolayca veda edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

İktidarsızlığa iyi gelen besinler

Reflü Tedavisi Nasıl Yapılıyor