Göz Sulanmasına Ne İyi Gelir?

/ 11 Ocak 2017 / 2.278 / yorumsuz
Göz Sulanmasına Ne İyi Gelir?

 

Göz sulanması gözde biriken suyun birikerek gözyaşı şeklinde dışarı akması şeklinde oluşmaktadır. Özellikle yanak kısmına doğru akarak kendini göstermesi ile bilinen bir rahatsızlık olan göz sulanması farklı şekillerde de meydana gelebilmektedir. En bilindik nedenlerinden birisi göz suyunun oldukça fazla olması ya da gözyaşını boşaltan göz sistemi içerisinde bir sorun meydana gelmesidir.

 

Göz Sulanmasına Ne İyi Gelir?

-Tedavi için öncelikli olarak göz sulanmasının nedenleri belirlenmelidir. Hangi nedenden dolayı göz sulanması sorunu meydana geldiği tespit edildikten sonra en uygun tedavi biçimi tercih edilmelidir.

-İltihap oluşmasından dolayı meydana gelen bir göz sulanması sorunu bulunuyor ise kesinlikle bu konuda uzman olan bir doktor kontörlünde gerekli ilaç tedavilerinin uygulanması gerekmektedir.

-Göz sulanması rahatsızlığı sadece tek bir gözde meydana gelebileceği gibi her iki gözde de yoğun olarak yaşanabilmektedir.

-Alternatif olarak göz sulanması için tercih edilebilecek farklı bitkisel yöntemler de bulunmaktadır. Özellikle çilek yaprağının bu konuda oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Ancak söz konusu olan göz sağlığı için bitkisel yöntemleri uygulamadan önce kesinlikle uzman bir doktora başvurmanızda fayda olacaktır.

Yorum yaz