in

Hamilelikte Baş Ağrısı Sebepleri

Hamilelikte Baş Ağrısı Sebepleri

Hamilelik döneminde hormonlarınızda büyük bir değişim olmaktadır. Bunun için de pek çok hastalığa açık bir vücuda sahip olabilirsiniz. Özellikle gebelik döneminde kimi kadınların oldukça şiddetli baş ağrılarının meydana geldiği bilinmektedir. Bu konu ile ilgili yapılan araştırmalara göre ise hormon değişimleri kesinlikle baş ağrılarını tetikleyen en önemli etkenlerden birisidir.

 

Hamilelikte Baş Ağrısı Sebepleri

-Öncelikli olarak hamilik döneminde ne kadar sıklıkla baş ağrısı yaşadığınızı bilmelisiniz. Eğer hamilelik döneminde baş ağrısı yaşıyorsanız hormonlarınızdan dolayı meydana gelebilir.

Hamilelik döneminde ise en çok yaşanan baş ağrılarından birisi de gerilim tipi baş ağrılarıdır. Uyku düzensizliği ile baş gösteren bu tip baş ağrıları çok uyumaktan dolayı da meydana gelebilmektedir. Bunun için uyku düzeninize dikkat etmenizde fayda olacaktır.

-Hamilelik döneminde hormonların değişimi ile oluşan stresten dolayı da yine baş ağrıları meydana gelebilmektedir. Bunun için ise hafif bir boyun masajı ile kısa süre içinde herhangi bir ilaç kullanmadan baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde ılık bir duş da yine baş ağrısını dindirmek için etkili olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Göz Sulanmasına Ne İyi Gelir?

Polen Alerjisine Ne İyi Gelir?