in ,

Gaz Sorunu İçin Meteospasmyl

METEOSPASMYL

Meteospasmyl nedir? Meteospasmyl ne için kullanılmaktadır?

İlaç her bir kapsülünde etkili madde olarak 60 mg alverin sitrat ve 300 mg simetikon bulundurmaktadır. Oval şekle sahip, beyaza yakın bir renkte, viskoz olan süspansiyon şeklinde kapsüllerdir. Bağırsakta meydana gelen fonksiyonel bağırsak hastalıkları, şişkinlik ve de gaz tedavisinde doktorlar tarafından önerilmektedir. Bağırsakta oluşmuş spazmları çözmeye yararken bağırsaktaki hareketleri değiştirerek düzenler.

Meteospasmyl nasıl kullanılmaktadır?

İlaç ağız yolundan yutularak kullanılmaktadır. Yemek yemeden önce yeterli miktarda olacak şekilde sıvı yardımı ile ilaç alınmalıdır. İlacın doz miktarı doktorunuzun önerdiği şekilde olması en doğru miktar olacaktır. Bunların dışında gün içerisinde iki ya da üç kez olmak üzere ilaç kullanılabilir. İlacın çocuklar için kullanımı doğru değildir. İlaç yetişkinlerin kullanımına uygun olmak üzere üretilmiştir. Yaşlılar için de özel bir kullanımı bulunmamaktadır. Yaşlılar kullanacağı zaman doktorların önerisiyle ilaca başlamalı ve doktorların önerdiği şekilde kullanmalıdırlar. Böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi hastalıkları bulunan kişiler için özel bir kullanım şekli bulunmamaktadır. Fakat böylece kullanmadan önce rahatsızlıklarını doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir. Size önerilen doz miktarı eğer yeterli gelmiyor ya da çok fazla etki gösteriyorsa da bu durumu doktorunuz ya da eczacınız ile konuşmalısınız. İlacı kullanırken kullanım saatini kaçırmışsınız bir sonraki kullanım zamanında tekrar kullanmanız gereken doz miktarı kadar almalısınız. Çift doz almamalısınız. Eğer aşırı doz kullandıysanız bir takım yan etkiler oluşabilir. Oluşabilecek yan etkileri öğrenmek için da eczacınızda ya da doktorunuza sorabilirsiniz.

 

 

Meteospasmyl yan etkileri nelerdir?

İlacın içerisinde bulunan etken maddelere karşı hassasiyeti olan kişilerde ilaç kullanımında yüksek ihtimalle bir takım yan etkiler görülebilir. Yani etkiler kişiye göre farklılık göstermektedir. Her kişide aynı yan etkileri görülmesi beklenmez. Üzerinde oluşacak ürtiker, Gırtlakta oluşmuş ödem , ilaç kullanımı bittikten sonra meydana gelen karaciğer bozuklukları bu ilacın çok ciddi yan etkileri olmaktadır. Eğer böyle yan etkilerle karşılaştı iseniz derhal ilaç kullanımını bırakıp size en yakın olan hastanenin acil servisine başvurmalısınız. Çünkü bu ciddi yan etkiler sonrasında hastanede tedavi görmeniz gerekebilir. Bu oluşmuş yan etkileri görmeye başladığınızda da doktorunuza başvurmanız en doğrusu olacaktır.

Meteospasmyl kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İlacın içerisinde bulunmakta olan etkin maddelere karşı bir alerji durumu söz konusu ise, geçmiş zamanlarda ilaç kullanırken yan etkiler oluşmuş ve sizin ilaca karşı hassasiyetiniz var ise bu ilacı kullanmamanız en doğrusu olacaktır.
İlacı kullanırken yemeklerden önce kullanmaya dikkat ediniz. Birledi kullanmadan önce eğlence nasıl kullanacağınızı eczacınıza ya da doktorunuza sorunuz.
Hamilelik durumu olan kişilerin ilacı kullanması önerilmemektedir. İllaki kullanım durumlarında muhakkak doktorunuza sorup bilgi almanız gerekmektedir. Emziren annelerin ilaç kullanımı doktorlar tarafından önerilmez. Emziren anneler için uygun bulunmamaktadır.
İlacı kullandıktan sonra herhangi bir araç ve makine kullanımına kötü yönde etki göstermez. İlacı kullandıktan sonra makine ve araç kullanımına devam edebilirsiniz.

Meteospasmyl saklanması nasıl olmalıdır?

İlacı ambalajının için de olmak üzere çocukların göremeyeceği, ulaşamayacağı yerlerde saklamaya özen gösteriniz. Aksi takdir de çocukların ve bebeklerin ilacı bulmaları ve bilinçsiz bir şekilde kullanmaları hiç istemeyeceğimiz sonuçlara sebebiyet yaratabilir. İlacı saklarken ambalaj içerisinde olması önemlidir. Ambalajı yırtılmış, kopmuş ve de ambalaj içerisinde olmayan ilaçları kullanmayınız. İlacı oda sıcaklığında olmak üzere 25 santigrat derece sıcaklığın altında bir ısıda saklayınız. İlacı kullanırken son kullanma tarihe dikkat ediniz. Son kullanma tarihi geçmiş olan ilaçları kullan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Eklem Ağrılarına Çözüm Reparil- Gel N Pomat

Alerji Tedavisinde Ne Tür İlaçlar Kullanılır

Alerji Tedavisinde Ne Tür İlaçlar Kullanılır