in

Eklem Ağrılarına Çözüm Reparil- Gel N Pomat

 

REPARİL- GEL N POMAT

Reparil- Gel N Pomat Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Reparil –Gel N pomat içerisinde etkin madde olarak essin ve dietilamin salisilat bulundurmaktadır. Yardımcı madde olarak ise lavanta yağı, portakal çiçeği yağı, kaprik asid, isopropil alkol, disodyum EDTA bulundurmaktadır. Eğer ki bu maddelerden birine hassasiyetiniz ya da alerjiniz bulunmakta ise kesinlikle bu önemli bilgiyi doktorunuzla paylaşmalı ve ilacı kullanmamalısınız. Bundan dolayı ilacı kullanmadan önce kullanım talimatını güzelce okumalısınız. Rearil- Gel N pomat 50 gramlık alüminyum tüpler içinde satışa sunulmaktadır.

Reparil- Gel N pomat çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmış olan ağrılı durumların, özellikle eklem yerlerinde oluşan şişliklerin giderilmesi ve tedavisinde, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkmış olan iltihaplı durumların giderilmesi ve tedavisinde kullanılan son derece etkili bir ilaçtır. Reparil- Gel N pomat çeşitli kaza durumlarında ortaya çıkmış olan travma sonucu oluşan ezilmeler, cilt altında oluşan çürümeler, burkulmalar, kan toplanması, morarmalarda, kiriş kılıfı yangısında, omurga kemiğinin ağrılı durumlarında , özellikle sırt ağrısı, bel ağrısı, servikal sendromlarda, siyatik gibi durumların giderilmesi ve tedavisinde, yüzeysel şekilde ortaya çıkan toplardamarda ve toplardamar etrafında oluşan iltihaplı durumların giderilmesinde ve varisli bölgelerin tedavisinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Vücudunuzda çeşitli yerlerinde ağrı durumu varsa özelliklede bel ve eklem yerlerinde bu pomadı kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanım talimatında yazılı olan durumlarda kullanmanızda size oldukça fayda sağlayacaktır.

 

 

Rearil- Gel N Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

Eğer ki Reparil- Gel N pomadın içinde bulunan etken ve yardımcı maddelere hassasiyetiniz ya da alerjiniz var ise kesinlikle bu pomadı kullanmamalısınız. Her hangi bir olumsuz durum fark ettiğinizde kesinlikle bir hastanenin acil bölümüne başvurmalısınız. Aksi halde çok fazla olumsuz sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer ki Reparil- Gel N pomadı süreceğiniz bölge üzerinde açık yara, iltihaplı bir durum, ışın tedavisi gören hastalarda kullanılmaması gerekmektedir. Reparil- Gel N vücut üzerinde geniş bir bölgeye sürülürse pomadın içindeki etken ve yardımcı maddelerin etkisi pıhtılaşma önleyici ilaçların etkisinde bir artış ve kan şekeri düşürücü ilaçların etkisinde bir artış ve metotreksat isimli ilacın toksit etkisinde artış olabilir. Bu uyarılar sadece şuan için değil geçmişte de bu şikayetleriniz mevcut ise öncelikle doktorunuza başvurmalısınız. Çünkü hala risk grubunda yer alıyorsunuz demektir. Bunlar önemli uyarıcılardır. Reparil_ Gel N pomadı kesinlikle göz ve ağız çevresine sürmemelisiniz. Eğer ki böyle bir durum gerçekleşirse bol su ile güzelce yıkamalısınız. Ayrıca emziren anneler kesinlikle göğüs bölgesinde bu pomadı uygulamaktan kaçınmalıdırlar. Çünkü hem anneye hem de bebeğe ciddi zararlar verebilir.

Reparil- G N Pomat Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Doktorunuzun size önermiş olduğu bir kullanım dozu var ise kesinlikle bu dozda kullanmalısınız. Aksi takdirde eczacınızdan da kullanım için doz önerisi alabilirsiniz. Bunların dışında ise günde 2 kez ince bir tabaka halinde yumuşak bir şekilde ovarak ama kesinlikle ağrılı bölgeye baskı yapmadan sürülmelidir. İnce bir tabaka sürmelisiniz çünkü böylece emilimi daha kolay olacak ve daha hızlı etki edecek ve ağrınızı çok hızlı bir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Reparil- Gel N pomadı sürdükten sonra kesinlikle sıcak havlu, sargı bezi vb. gibi bir eşya ile kapatmayınız. Ve pomat uygulandıktan sonra istirahat edilmelidir. 12 yaş altı çocuklarda kullanımı yapılmamalıdır. Pomadı ağrılı durumunuzun tedavisi gerçekleşene kadar uygulamaya devam etmelisiniz.

Olası Yan Etkiler

Reparil- Gel N içerisinde bulunan maddelere hassasiyeti olan hastalarda sadece alerjik deri reaksiyonu görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Soğuk Algınlığı ile Mücadele İçin İliadin Merck

Gaz Sorunu İçin Meteospasmyl