in

Epilepsi Hastalığı İçin Neruda

NERUDA

Neruda nedir? Neruda ne için kullanılmaktadır?

Neruda film tablet etken maddesi olan bir ilaçtır. Beyaz ve krem renklerden oluşan Bu ilaç 50 adet tabletler halinde blister ambalajlar ile paketlenmektedir.

Pek çok çeşitli epilepsi hastalıklarının tedavisinde ve de farklı bir durum söz konusu olmadıkça sürdürülen tedaviye ilave olarak kullanılmaktadır.

Genellikle şeker hastalarında görülen bir hastalık ilerledikçe motor ve duyusal sinirlerde meydana gelen hasarlardan dolayı hissedilen ağrılar diyabetik nöropatinin, zona hastalığı sonucu sinirlerde meydana gelmiş olan hasar sebebi ile oluşan postherpetik nöraljinin ve omurilikte yer almakta olan sinirlerin hasar görmesi sonucu ile spinal kord hasarı ile meydana gelen nöropatik ağrıların tedavisinde doktorlar tarafından hastalara önerilen bir ilaçtır.

Neruda nasıl kullanılmaktadır?

Neruda ilaç için uygun olan doz miktarı hastaya göre farklılık göstermektedir. Hastanın hastalığının derecesi, cinsiyet ve, yaşıyor ve ağırlığı kullanacak ilacın doz miktarını etkileyen arasındadır. Eğer farklı bir tedavi yöntemi uygulanmayacak ise genel olarak hastalara başlangıçta verilen doz miktarı 100 miligram, 300 miligram ve 400 miligram gabapentin olmaktadır.

Başlangıçtan sonra ismi 600 miligram ve 800 miligramlık film tablet nerede beraber bunların dışında 300 miligram ve 400 miligramlık gabapentin dozları ayrıca kullanılmaktadır.

Epilepsi hastalarında uygulanan doz miktarı daha farklı olmaktadır. Epilepsi hastası 12 yaşının üzerinde Bir yetişkin İstem kullanılacak Etkin olan doz miktarı gün içerisinde 900 miligram ile 3600 miligram arasında değişmektedir. Bu bol miktarda pek çok hastaya göre farklılık göstermektedir. Her hafta için en uygun Boz miktarı doktorun kendi belirleyeceği doz miktarı olmalıdır. Doktorunuzun belirlediği doz miktarı ile tedaviye başlayarak söylediği şekilde ilacı kullanmanız tedavinin seyiri için en doğru yöntem olacaktır. Epilepsi hastaları için genellikle 300 miligram gabapentin ile başlangıç yapılmalıdır. Daha sonra ilk üç gün geçtikten sonra ilacın doz miktarı kademeli olarak yükseltilmelidir. Kademeli olarak doz miktarı 300 miligramdan 900 miligram a kadar çıkartılır. Eğer çıkarılan bu doz miktarı da yeterli gelmiyorsa 900 miligram Ben 1800 miligrama kadar Boz miktarı arttırılmalıdır. En fazla alınabilecek doz miktarı gün içerisinde 3600 miligram gabapentin olmalıdır. Aksi takdirde miktarının üstüne çıkılması hasta için doğru olmayacaktır. Doz miktarı yükseldiğinde ilacın kullanımı gün içerisinde bölünerek olmalıdır. Yüksek dozlarda ilaç Sabah öğle ve akşam olacak şekilde parça parça alınmalıdır.

 

 

 

Nöropatik ağrılar için nerede kullanılacak ise yetişkinler için tedaviye başlama dozu bir gün içerisinde 900 miligram olmalıdır. Bu doz miktarı gün içerisinde eşit olarak 3 parçaya bölünerek hastaya verilmelidir. Eğer doz miktarı yeterli gelmiyorsa 900 miligramlık gabapentin 3600 miligrama kadar çıkartılabilir. Eğer vücut ağırlığı düşüp ne genel durumu kötü olan hastalar üzerinde Bu ilaç uygulanacak ise bu miktarları 100 miligramlık basamaklar şekilde hastaya uygulanmalıdır.

Neruda ilaç ağız yolundan not olarak kullanılmaktadır. Genel olarak su ile yutulması önerilmektedir. Yiyecek ve içeceklerden bağımsız olarak içmeniz daha faydalı olacaktır.

Çocuklar için kullanımında 3 ile 12 yaş arasındaki çocuklar için özel kullanım şekli tedaviye başlarken başlangıç olarak kullanılacak doz miktarı 10 ile 15 miligram arasında olmalıdır. 5 yaş üzerindeki çocuklarda etkili olabilecek gabapentin dolmuşta de 25 ile 30 miligram arasında değişmektedir. Ile 5 yaş arasındaki çocuklarda ise etkili olan doz miktarı 40 miligram olmaktadır.

Yaşlılar için özel bir kullanım durumu doktorun belirleyeceği şekilde olmaktadır.

Karaciğer yetmezliği video rahatsızlığı bulunan hastalar için özel bir kullanım durumu bulunmamaktadır. Böbrek yetmezliği gibi rahatsızlığı bulunan kişilerde isme özel kullanım durumu hastalığın şiddetine göre doz miktarının ayarlanması gerekmektedir. Böyle bir rahatsızlığınız var ise ilaç tedavisine başlamadan önce bu durumu doktorunuza belirtmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ağız İçi Aft Nasıl Geçer

Ağız İçi Aft Nasıl Geçer

PANTPAS 40 MG ENTERİK KAPLI TABLET