in

En Etkili ve En İyi Sivilce Kremi Markaları

En Etkili ve En İyi Sivilce Kremi Markaları
En Etkili ve En İyi Sivilce Kremi Markaları

Gerek ergenlik döneminde (13-18 yaş), gerekse ergenlik sonrası olgunluk döneminde (23-30) bir çok kişinin yaşadığı en önemli cilt problemlerinden birisi sivilcedir. Hakkında okunmadık makale, blog sitesi, forum, çeşitli yorumlar ve doktor önerileri bırakmazsınız ancak yine de çoğu zaman çözüm bulamaz ve sivilce bakımından vazgeçersiniz. Ancak şunu bilmelisiniz ki sivilce tedavisi uzun süren bir süreç gerektirir ve ilginizi asla eksik etmemenizi gerektirmektedir. Bu yazımızda sizler için tedavi sürecinizde dış bakım için ihtiyaç duyabileceğiniz en etkili ve en iyi sivilce kremi isimleri nelermiş onu ele alacağız. Kozmetik ürünler yerine eczanede satılan sivilce kremleri sizin için öncelikli tercih olmalıdır. Ve bir konuyu asla unutmamalısınız ki “en etkili sivilce tedavisi” denilebilecek bir tedavi söz konusu değildir. Çünkü tedavi süreci doğrudan sizin cilt tipiniz, yaşınız, cinsiyetiniz ve bulunduğunuz psikolojik ortamla ilgilidir.

En-etkili-sivilce-kremi.jpg

1-LIERAC Sebologie Regulating Gel Blemish Correction – Akne Bakım Kremi

Segmentinin pahalı ürünlerinden birisi olan LIERAC’ın akne bakım kremi 40 ml’lik tüp şeklinde satışa sunulmaktadır. Akne görümüne karşı matlaştırıcı özelliği olan bu jel aynı zamanda sebum üretimini engelleyerek sivilce oluşumunu durdurur. Aynı zamanda uyguladığınız bölgedeki sivilcenizin kısa sürede görünmez hale gelmesini ve kuruyarak tarihe karışmasını sağlar.

sivilce-kremi-en-etkili.jpg

2-La Roche Posay Akne Karşıtı Krem

Eczanede satılan sivilce kremleri arasında genellikle bazı eczanelerin bünyesinde yer alan dermokozmetik pazarlamacıların önerdiği en popüler ürün olarak bilinmektedir. Yağlı ve akneye eğilimci ciltler için tercih edilebilecek olan bu krem anında kapatıcı etkisi ile tanınmaktadır. Ayrıca ciltteki önceden bulunan sivilcelerin bıraktığı kırmızı ve kahverengi lekeleri ortadan kaldırmak için etkili savaş verir. Cilt tonunuzdaki renk farklılıklarının giderilmesini sağlar.

sivilce-kremi-ne-kadar.jpg

3-Clindoxy Gel

Tamamen tıbbi bir ürün olan Clindoxyl içeriğindeki yüksek Benzoil Peroksit oranı sayesinde kısa sürede cildinizdeki sivilceleri kurutarak ortadan kaldıracaktır. Gece uygulanması gereken bu kremin bir takım alerjik reaksiyonlara yol açması veya cilt tonunuzda renk açıklıklarına neden olması söz konusu olabilir. Bu nedenle öncelikle doktorunuza danışmalı ve mümkünse reçete edildikten sonra kullanmalısınız.

4-Benzamycn / Aknemix

İnternette en etkili sivilce tedavisi başlıklı bir çok yazıya konu olan bu kremler son dönemin en popüler ürünlerindendir. İçerik olarak benzer segmentte bulunan bu iki krem de tıbbi ürünlerdir. Doktor reçetesi olmadan kullanılamamaktadır. Paket içeriğinde etil alkol bulunan bu jelin kıvamını yakalamak için prospektüsünde yer alan önergeleri dikkatli takip etmeniz gerekmektedir. Sivilceli bölge üzerine kendi spatulası ile uygulanan bu kremler gece boyunca yüzde bekletildikten sonra sabah temizlenmelidir. Kısa sürede ildi soyarak aknelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Bricanyl Ekspektoran Şurup

Dolven Cold ve Flu Tablet