in

Emedur Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Emedur Tablet

Emedur Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Emedur tablet 20 tablet şeklinde bulunan kutularda satışa sunulmaktadır. Oral yolla kullanıma uygun olan bir ilaçtır. Hap içmeyi sevmeyen hastalar için Emedur ilaç ampul yani (iğne) şeklinde de satışı bulunmaktadır.

Emedur tablet genellikle mide bulantısı rahatsızlıklarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Mide bulantısına bağlı olarak ortaya çıkan kusma durumunu engellemek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Emedur tablet kusmaya neden olan beyindeki kusmaya yol açan sinyalleri tetikleyerek kusmayı engeller. Özellikle araçlarla uzun ya da kısa yolculuklarda araç tutan ve mide bulantısı yaşayan bireyler için mide bulantısını ve kusmayı engellemek için kullanılır. Sadece araç tutmalarında değil çeşitli nedenlerden dolayı örneğin enfeksiyon sorunlarında , gribal durumlar vb. durumlarda ortaya çıkan mide bulantıları ve kusmaları engellemek amacıyla doktorlar tarafından çok sık bir şekilde tavsiye edilmektedir.

 

Emedur Tablet Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ateşli bir rahatsızlığınız varsa, bağırsak sisteminizde iltihaplı bir durum söz konusu ise ve bunlara bağlı olarak vücudunuzda aşırı bir sıvı kaybı varsa ilacı kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine kullanmalısınız.

Bulantı ve kusma durumlarını engellemek için başka bir ilaç kullanıyorsanız bu ilacı kullanmamalısınız.

Alkol kullanımı yaptıysanız ve epilepsi rahatsızlığınız varsa bu ilacı çok dikkatli kullanmalısınız.

Gebelik durumunuz var ise ya da emziren bir anne iseniz Emedur tableti kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.

Emedur tableti aç ya da tok karnına kullanmanızda her hangi bir sorun oluşturmaz.

Emedur Tablet Nasıl Kullanılır? Günlük Kullanım Dozu Nedir?

Emedur Tablet ağız oluyla (oral) kullanılmaktadır. Doktorunuzun özel olarak size belirttiği bir kullanım şekli ve dozu var ise kesinlikle bu şekilde kullanmalısınız. Bunun haricinde; yetişkinler ve ergen bireyler günde 3 ya da 5 kere her defasında 1’er tablet şeklinde kullanmalısınız. Çocuklarda ise kilo değerleri dikkate alınarak uygulanmaktadır. Çocuklarda 1 ya da 4 doz şeklinde kullanılmaktadır.

Emedur Tabletin Olası Yan Etkileri

Alerjik reaksiyonlar

Yüzde ve ağız içi kısımlarında şişmelerin oluşması

Deri üzerinde kızarıklıklar veya morarmalar oluşması

Solunumun yavaşlaması veya durması

Baş dönmesi

Uyku hali ya da uyuşukluk hissi gibi yan etkileri olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Ben- Gay Merhem Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Ponstan Forte Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?