in

Ben- Gay Merhem Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Ben – Gay Merhem

Ben- Gay Merhem Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

Ben – Gay Krem 50 gr’lık alüminyum tüpler içerisinde satışa sunulmuş yağsız ve beyaz renkte deri üzerine sürülerek kullanılan bir merhemdir. Ben – Gay Merhem genellikle vücutta çeşitli nedenlerden oluşmuş olan ağrılı bölgelerde ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Ağrı kesici bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra iltihap giderici olara da doktorlar tarafından hastalara sıklıkla verilmektedir.

Ben – Gay merhemin üretiminde kullanılan etkin malzemelerden biri de mentoldür. Bu mentollü yapısı sayesinde deri üzerine uygulandığında ağrılı bölge üzerinde bir serinlik hissi oluşmaktadır. Ayrıca bu mentol maddesi sayesinde ağrılı bölge üzerindeki damarlar genişler ve hastaya bir rahatlama sağlar.

Ben – Gay merhem eklem yerlerinde oluşan kireçlenmelerin, eklem yerlerinde oluşan iltihaplanmaların, eklem bölgelerinde ve eklem bölgelerinin çevresinde oluşan ağrılı şişkinlikler, tendonlarda oluşan iltihaplarda, tendon kılıflarında oluşan iltihapların vb. gibi romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Ben – Gay merhem bu rahatsızlıkların haricinde burkulma ve ezilme gibi yumuşa dokular üzerinde oluşan travmatik durumların tedavilerinde de kullanılır. Ayrıca kaslarda çeşitli nedenlerden dolayı oluşmuş olan ağrı ve kas gerginliği gibi şekillerde oluşan kas iskelet sistemlerinde oluşan rahatsızlıkların giderilmesinde ve tedavisinde kullanılır.

 

Ben – Gay Merhemin Kullanılmasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ben – Gay Krem haricen yani deri üzerine kullanılır.

Ben-Gay kremi kesinlikle bandaj ya da sıcak su torbası ile kullanmayınız. Bu size tedaviden ziyade zarar verebilir.

Göz ve göz çevresi ile ağız içi bölgelerine değmemesine dikkat etmelisiniz. Böyle bir durumda bol su ile yıkamalısınız.

Cilt üzerinde aşırı derecede hassasiyet oluştuğunda hemen ilacı kullanmayı bırakmalısınız.

Ben – Gay Krem Nasıl ve Ne Kadar Kullanılır?

Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde ve dozda kullanınız. Eğer ki böyle bir uygulama söz konusu değil ise ağrılı bölge üzerine günde 2-3 kere bastırmadan masaj yaparak uygulayınız.

Ben- Gay krem doktor tavsiyesi olmadan çocuklarda kullanmayınız. Özellikle 12 yaş altındaki çocuklarda kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Ben –Gay Kremin Olası Yan Etkileri

Ben- Gay kremin üretiminde kullanılan etkin maddelere hassasiyeti bulunan kişilerde yan etkiler oluşabilir. Olası yan etkileri ise el, ayak, bilek, yüz gibi bölgelerde şişmeler oluşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

A –ferin Forte Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Emedur Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?