in

Ponstan Forte Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Ponstan Forte Tablet

Ponstan Forte Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Ponstan Forte Fil Tablet, 20 tabletlik paketlerde satışa sunulmaktadır. Sarı renkte ve oval şeklinde olan bir haptır. Ponstan Forte Tablet genellikle ağrılı regl ( adet dönemlerinde) kullanılmaktadır. Adet dönemlerini aşırı sancılı geçirenler için gerçekten son derece etkili olan bir ilaçtır. Yaklaşık 45 dakika içinde etkisini göstererek sizleri rahatlatır. Adet dönemlerindeki ağrıların haricinde hafif ve orta şiddette olan adale (kas) ağrılarının, diş ağrının, çeşitli nedenlerden dolayı oluşmuş olan baş ağrılarının tedavisinde etkin olarak gidermekte ve tedavi etmektedir. Ayrıca romatizmal ağrıları gibi hastalıların neden olduğu kronik ağrıların, kas ve omurga ağrılarının tedavisinde kullanılır. Bazı durumlarda doktorlar yumuşak dokularda incinme, ezilme ve ameliyatlara bağı olarak ortaya çıkan şişlik, iltihap ve ağrı durumların giderilmesinde hastalarına önerdiği bir ilaçtır.

Ponstan Forte Tabletin Kullanımı ve Kullanım Dozu

Ponstan forte ağız yolu ile su ile birlikte yutularak kullanılmaktadır. Doktorunuz size hastalığınızın boyutuna göre bir doz önersinde bulunduysa kesinlikle bunu uygulamalısınız. Yetişkinlerde ve 14 yaş üstü bireylerde günde 3 kez olmak üzere her defasında 1 tablet kullanılmalıdır. Ponstan Forte tabletleri adet sancısını geçirmek için kullananlar daha çok etki görmek isterler ağrının şiddetlenmesini beklemeden ağrı oluşumu hissedildiği anda kullanılmaya başlanmalıdır. Günde 3 tabletten fazla kullanılmamalıdır. Sancının geçmesi durumunda yeni bir tablet kullanılmamalıdır.

 

 

Ponstan Forte Tablet Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kalp ve yüksek tansiyon rahatsızlığınız varsa doktor gözetiminde kullanınız.

Mide ve bağırsaklarda delinme veya ülser gibi rahatsızlıklara sahip olanlar bu ilacı kullanırken daha dikkatli olmalılar.

Ciltte döküntü, yara gibi oluşumlar meydana gelirse ilacı kullanmayı bırakınız.

Vücudunuzda sıvı tutumu veya ödem oluşumu  varsa doktorunuza danışmadan ilacı kullanmayınız.

Gebe kalmaya çalışanlar doktor tavsiyesi ya da gözetimi olmadan bu ilacı kullanmaya başlamamalıdır.

Ponstan Forte Tablet Olası Yan Etkileri

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Ponstan Fortun üretiminde kullanılan maddelere hassasiyeti olan herkese alerjik durumlar oluşturabilir. Olası yan etkiler ise; İshal, kusma, kabızlık, karın ağrısı, iştahsızlık, mide oluşan ekşime vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Emedur Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

ATİVAN EXPİDET 2,5 MG 20 TABLET