in

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?
Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Uçuk dudağımızın kenarında beliren ve çoğu zaman kendimizin bile aynaya küsmesine sebep olacak derecede rahatsızlık verici bir görüntüdür. Uçuk virüsü bulaşıcı olmakla beraber, aynı zamanda kalıtsaldır da. Uçuk virüsü vücumuza bir kere girdi mi, kalıtsal olarak orada yer alır ve stresli dönemlerde, vücudun bağışıklık sisteminde güçlük olduğu dönemlerde ya da yetersiz ve dengesiz beslenme sonucunda ortaya çıkar. Uçuk virüsünün vücudumuza ilk girmesi fiziksel temas ile ya da hava yolu ile bulaşır. En iyisi bulaşıcı olan bu rahatsızlığı en kısa sürede ortadan kaldırmaktır. Vücutta kalıtsal olduğu için de herkesin en az bir defa başına gelmiştir. Uçuğun içi iltihap dolu olduğu için, bu iltihapları patlatmak ya da sönmesini beklemeden müdahale etmek, uçuğun yayılmasına neden olur.

dudakta-ucuk.jpg

Uçuğunuzın hızlı sürede geçebilmesi için kullanacağınız dudak uçuğu kremi, anında çözüm vermez. Sadece iyileşme sürecini hızlandırarak, uçuğun içindeki iltihabın daha erken kurumasını sağlar. Şu da bir gerçektir ki, uçuğunuzun iltihabı kurumadan iyileşmesi beklenemez ve uçuğun iltihaplı dönemi, bulaşıcı olduğu dönemidir.

Ancak aceleniz varsa, ya da uçuğunuzdan bir an evvel kurtulmak istiyorsanız sizlere evde uygulayabileceğiniz çok basit bir yönemden bahsedeceğim. Uçuk nasıl geçer bir günde diye kara kara düşünmeyin. Hepimizin evinde bulunan ve doğal antibiyotik olarak tabir edilen bir üründen bahsediyoruz.

ucuk-nasil-gecer.jpg

Peki Nedir Bu Mucizevi Ve Hızlı Uçuk Tedavisi?

Uçuğunuzu kremden bile daha hızlı geçirebilecek bir yöntem vardır. O da sarımsaktır. Uçuk sarımsak ile ovulduğu takdirde, en hızlı iyileşme sürecine girecektir. Boyuna kesilen sarımsağı uçuğun üzerine sürdüğünüz takdirde, uçuğunuz kuruyup gidecektir. Sarımsağı birkaç dakika boyunca masaj yaparcasına, uçuğun üzerine sürdüğünüz takdirde sarımsağın suyu uçuğunuzun kurumasına neden olacaktır.

dudakta-ucuk.jpg

Gülü devenin dikenine katlandığı gibi, uçuğunuzun karşılığı olarak siz de sarımsağın kokusuna bir süreliğine katlanırsanız sorun kalmayacaktır.

Ayrıca, henüz olgunlaşmasa bile çıkmakta olan uçuklar için de etkili olan sarımsak, uçuk daha çıkmadan, çıkmasını engellemektedir. Dudağınız kaşınmaya ya da karıncalanmaya başladığında belli ki uçuk çıkacaktır. İşte onu hissettiğiniz anda sarımsak ile ovarsanız, uçuğunuz çıkmaktan vazgeçecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Nasonex Aqueous Nasal Spray Nedir

Gebelikte Pilates Egzersizleri Ne İşe Yarar?

Gebelikte Pilates Egzersizleri Ne İşe Yarar?