in

Gebelikte Pilates Egzersizleri Ne İşe Yarar?

Gebelikte Pilates Egzersizleri Ne İşe Yarar?
Gebelikte Pilates Egzersizleri Ne İşe Yarar?

Hamilelik süreci her bayan için en özel, en anlamlı geçirdiği 9 aylık bir süreçtir. Ancak bu uzun yolculuk, çok keyifli olduğu kadar da yorucudur. Hamilelik sürecinin tüm yoruculuğu ve stresi bebeğinizi kucağınıza aldığınız ana kadardır. Bebeğinizi kucağınıa alınca ise, farklı ancak keyifli bir başka maraton başlıyor.

Hamilelik sürecinde hamile bayanlar destekleyecek bir takım egzersizler son dönemlerde hamile bayanların birçoğu tarafından tercih edilmektedir. Hamile pilatesi, bayanları hamilelikten doğum sürecine kadar desteklemekte ve hatta doğumdan sonra ki süreçlerini de kolaylaştırmaktadır.

hamile-pilates.jpg

Hamile Pilatesinin Ne Gibi Faydaları Vardır?

Hamile pilatesi hareketleri sayesinde, hamile bayanlar doğum öncesi sırt ağrıları, bel ağrıları gibi şikayetlerinden kurtuluyor, hamilelik sürecinde de sağlıklı bir vücuda kavuşuyor. Hamile pilatesi sadece doğum öncesi destek sağlamamakta, aynı zamanda kasları çalıştırdığı için, doğuma da kişiyi hazırlamaktadır. Vücudun ağrılarını azaltmakla kalmıyor, aynı zamnada vücudun tuttuğu ödemi de azaltıyor. Pilates yapan bayanların doğumunun daha kolay gerçmesinin sebebi budur. Bir nev-i vücudu doğuma hazırlayarak kişiyi en büyük korkusu ile yüzleşmesinde destekleyerek işini kolaylaştırıyor.

pilates-hamilelik

Hamile pilatesi doğum sonrası da doğum yapmış olan bayanın vücudunun toparlanma sürecinde destek olmaktadır. Vücudun pilates esnasında kalarının çalışmasına istinaden, doğum sonrası sarkık, dağınık görünümün toparlanması ve kişinin normal hayatına daha erken dönmesinde etkilidir.

Peki Hamile Pilatesi Ne Zaman Yapılır?

Hamile pilatesi için belirtilmiş bir zaman aralığı yoktur. Hamilelikte pilates hangi ayda yapılır derseniz, biz de size her ay yapılabilir diyeceğiz. Çünkü, hamileliğin sürecine bağlı olarak her ay farklı hareketlerle vücut desteklenmektedir.

hamileler-icin-pilates.jpg

Hamilelikte pilates ne zaman başlanır diye düşündüğümüzde ise karşımıza şu sonuç çıkmaktadır; ne zaman dilerseniz o zaman başlayabilirsiniz. Önemli olan sizin o kararı vermeniz ve bir pilates eğitmeni tarafından yardım almanızdır. Çünkü, pilates eğitmeni sizi gün be gün hamilelik döneminize göre yönlendirecek ve durumunuza en uygun çalışma hareketlerini uygulamanız için sizi bilgilendirecektir.

Dolayısı ile hamilelikte yapılan pilatesin faydalarının sayılmakla bitmeyeceği için yaşayıp da görmekte fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by admin

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Dudaktaki Uçuk Nasıl Geçer?

Yüz Beyazlatan Doğal Yöntemler