in

Doğum Sonrası Çatlakları Çözümleri

Doğum yapmak, bir bebeği dünyaya getirmek dünyanın en kutsal görevi belki de. Elbette doğum sonrasında oluşan kimi çatlaklar birçok hanım için görsel bir sorun haline gelebiliyor. Ciltte oluşan bu çatlamalardan şikayet eden hanımlar doğum çatlaklarını geçiren formül arayışına giriyor. Doğum çatlakları için bitkisel olarak ve tıbbi açıdan yapılabilecek birçok şey bulunuyor. Doğum çatlağına ne iyi gelir diye merak eden hanımlara bu konuda kısaca bilgi verelim istiyoruz.

Muhteşem bir yolculuğun sonuna geldiniz ve doğumuzun gerçekleşti.Fakat doğum sonrasında göbek bölgesinde veya bacaklarda ve nadir de olsa anüs bölgesinde  belirli çatlaklar oluştuğunu görebilirsiniz.Öncelikle size tavsiyemiz kesinlikle bir tedavi yolu bulunuyor.Krem veya lazer tedavisi bulunuyor.Eğer biraz daha bütçeniz fazla ise uygun fiyatları olan kremler bulunuyor.Bunların başında  da en çok biliinen krem LR olarak belirtiliyor.
Fakat siz biraz bebeğinizle vakit geçirmeye bakın.Nasıl olsa bir çaresi bulunuyor.Bu güzel zamanların tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.
Zaten emziren bir annenin lazer veya krem gibi tedavileri hiç önerilmeyen bir durumdur.

dogum-catlagi

  • Yeni oluşan doğum çatlakları ilk aşamalarda lazer ve krem tedavileriyle kısmi olarak giderilebilir. Bu tür yöntemlerle doğum çatlaklarınız belirli oranda azalır ve görünüm olarak daha az rahatsız edici hale gelebilir. Bunun için uzman doktorunuzdan yardım isteyebilirsiniz.
  • Çoğunlukla masaj yağı olarak kullanılan bitkisel kaynaklı yağlar ile cildinizi daha sağlıklı hale getirebilir, çatlaklarla mücadele edebilirsiniz. Bu tür yağ bileşiklerini doğum sonrasında tercih etmenizde yarar var. Eğer hamilelikte kullanacaksanız mutlaka bir uzman görüşü almalısınız. Çatlaklara iyi gelen yağlar arasında Kakao yağı, doğal ve saf zeytinyağı, çörekotu yağı ve kayısı yağı bulunmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi doğum sonrası oluşan çatlaklar için büyük ölçüde geçiyor.Acele etmeyin fakat evde de boş durmayım diyenlerdenseniz.Kakao yağı ve Çörekotu yağı kullanabilirsiniz.Bunları aktarlardan temin etmeniz mümkündür.Ayrıca aldığınız yerden bilgi sahibi de olabilirsiniz.Piyasada bulununan bir kaç Krem formunda ilaç bulunuyor.Bunlar LR , contractubex , lierac ,madecassol 
doğum sonrasında çatlakları olan ve bu kremden kullananlar ise görüşlerini ve yorumlarını bizimle paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

Bebeklerde Oluşan Pamukçuk Nedir ve Ne Yapmalıdır

Ayak Neden Kokar ve Tedavisi Nedir