in

Apranax Plus Tablet İle Ağrılara Son

APRANAX PLUS FİLM TABLET

Apranax Plus Film Tablet Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Apranax Plus film tablet son derece önemli ağrı kesici grubunda yer alan bir ilaçtır. Apranax Plaus film tabletin içerisinde etken madde olarak naproksen sodyum ve kodein fosfat bulundurmaktadır. Yardımcı madde olarak ise mikrokristalin selüloz, kollidon CL, povidon, talk, laktoz monohidrat, magnezyum, stearat, koloidal silikoksit bulundurmaktadır. Eğer ki bu etkin ya da yardımcı maddelere karşı aşırı bir hassasiyetiniz ya da alerjiniz mevcut ise bu ilacı kullanmadan önce kesinlikle kullanım talimatını okumalı ve doktorunuza gerekli bilgileri vermelisiniz. Aksi takdirde ciddi sorunlara yol açabilir. Ancak bu maddelere alerjinizin olduğunu bilmiyorsanız ve ilacı kullandığınızda çeşitli sorunlar hissetmeye başlarsanız hemen en yakın hastanenin acil bölümüne başvurmalı ve doktorunuza bu durumdan bahsetmelisiniz.

 

 

Apranax plus film tablet içerisinde bulunan naproksen sodyum ve kodein iltihap giderici özelliğe ve ateş düşürücü özelliklere sahip olan bir ilaç olduğundan bu tarz şikayetleriniz olduğunda bu ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Apranax Plus film tabletin içerisinde bulunan maddelerden biri olan kodein ağrı kesici özelliği de bulundurmakta olduğundan ağrılı durumlarda da bu ilacı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Apranax Plus film tableti; herhangi bir nedenden dolayı meydana gelmiş olan kıkırdağının harabiyeti, ağrı ve fonksion kaybıyla karakterize eklem iltihabı durumlarında,

El ve ayak bölgesinde bulunan eklemlerde ağrılı durumların artması durumlarında,

Omurga bölgesinde oluşan ankilozan spondilit durumlarında,

Kemik sistemi ağrılarında,

Kadınların mens yani adet dönemlerinde oluşan sancılı durumların giderilmesi durumlarında,

Ortopedik ve cerrahi ameliyatlar sonrasında oluşan ağrılı durumların giderilmesinde,

Eklem kıkırdaklarında meydana gelen şiddetli ağrıların ve romatizmal rahatsızlıkların giderilmesi ve tedavilerinde kullanılmakta olan son derece etkili ve güçlü bir ilaçtır.

Apranax Plus Film Tableti Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Uyarılar

Eğer ki kalp damar sistemleri ile ilgili problemleriniz var ise,

Apranax plus tabletin içerisinde bulunan etkin ve yardımcı maddelere alerjiniz var ise,

Daha önce kullandığınız her hangi bir ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar sizde mide ve bağırsak kanamasına ya da her hangi bir hassasiyete neden olduysa,

Şiddetli böbrek ya da karaciğer yetmezliği problemleriniz var ise,

Yeni doğum yapmışsanız, emzirme dönemindeyseniz ya da hamileliğinizin son 3 ayı içerisindeyseniz,

Sarılık şikayetiniz var ise,

Alkol bağımlılığınız var ise,

Şiddetli baş ağrısı olduğunuz durumlarda,

Çocuklarda ve solunum yollarında daralma problemleriniz var ise kesinlikle kullanmamalısınız.

Eğer ki ağrı ve ateş giderici ilaçlardan birini kullanıyorsanız Apranax tableti de beraberinde alırken dikkat etmeli ve doktorunuza danışmalısınız.

Apranax Plus Film Tabletin Kullanım Şekli? Günlük Kullanım Dozu?

Doktorunuzun sizin sağlık probleminize göre önermiş olduğu dozlarda kullanmanız gerekmektedir. Ancak bu öneriden tam olarak emin olamadıysanız eczacınıza da danışabilirsiniz. Apranax Plus film tableti bol su ile tüketmeniz gerekmektedir. Genellikle Apranax Plus film tabletin başlangıçtaki kullanım dozu günde 1 tablet yani 1 dozdur. Ancak tedavinin devam eden sürecinde ise günde sabah ve akşam 2 doz olmak üzere günde 2 tablet şeklinde kullanımı önerilmektedir. Gün içerisinde 2 tabletten fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Ayrıca Apranax plus tableti aç ya da tok karnına tüketebilirsiniz.

Apranax Plus Film Tabletin Olası Yan Etkileri

Baş dönmesi, cinsel isteksizlik, görmede bulanıkloık, böbrek rahatsızlıkları, kaşıntı, deri döküntüsü, mide bulantısı, hazımsızlık, midede ülser, kusma, karın ağrısı, midede yanma hissi, kabızlık, tansiyonda yükselme ya da düşme, kulak çınlaması, terleme ve susama vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Written by Ayşe Topçu

5 Adımda Bel Ağrısına Veda Edin!

5 Adımda Bel Ağrısına Veda Edin!

Çatlamış Topuklara Bitkisel Çözümler

Çatlamış Topuklara Bitkisel Çözümler